50 "Philips 50PUS6503
5 5 ratings
Television SMART LED, 126 cm, 4K Ultra HD, 900 PPI, Pixel Precise Ultra HD, Micro Dimming, HDR, DVB-T / T2 / C / S / S2, H.265 HEVC, Quad Core, 3x HDMI, , Dolby Atmos, Linux, VESA, Repro 20W, A
Code:  WC389n6a Producer's Website:
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
50 "Philips 50PUS6503
Specifications
Display resolution
3840 × 2160 Mpx
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
LED
Screen
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
LED
Operating system
Operating system
Custom OS
Application
Global applications
Facebook, NETFLIX, YouTube
Slovak apps
Voyo
TV functions
Connectivity
Wireless connection
DLNA, WiFi
Total number of HDMI ports
3 ×
Tuners
Tuner type
DVB-C, DVB-S2, DVB-T2 HEVC
Dimensions and weight
Height without stand
66.3 cm
Depth without stand
8.32 cm
VESA mounting
200×200
Colour
Colour
Black
More Specifications
Pernerova 702/39, 186 00 Prague 8,   [email protected]
Note:
Questions and answers: 50 "Philips 50PUS6503
Accessories for 50 "Philips 50PUS6503
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 50" Philips 50PUS6503
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 50" Philips 50PUS6503
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 50" Philips 50PUS6503
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 50" Philips 50PUS6503