55" LG 55QNED87
4.4 3 ratings
Television - SMART, 139cm, 4K Ultra HD, 100 / 120Hz, HDR10 and HLG, local dimming,, 4× HDMI, 2× USB, LAN, Amazon Alexa, webOS, VESA 300×300, 20 W speaker(s), Dolby Digital
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
55" LG 55QNED87
Specifications
Energy consumption in HDR mode
129 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode
G
Display resolution
3840 × 2160 px
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
Energy specifications
Energy consumption in HDR mode
129 kWh/1000h
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
Technology
QNED
Backlight
Edge
Model year
2024
Application
Global applications
Amazon Prime Video, Apple TV, Disney+, HBO Max, NETFLIX, YouTube
Czech apps
Oneplay
Voice assistant compatibility
Amazon Alexa
Connectivity
Total number of HDMI ports
4 ×
Dimensions and weight
Height without stand
71.6 cm
Depth without stand
2.97 cm
VESA mounting
300×300
Colour
Colour
Black
Audio
Speaker performance
20 W
Package contents
Control in package
smart
More Specifications
Note:
Specifications can be changed without notice. Images are for illustrative purposes only.
There are no posts in this discussion.
Accessories for 55" LG 55QNED87
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 55" LG 55QNED87
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 55" LG 55QNED87
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 55" LG 55QNED87