55" Philips 55PUS7009
4.2 55 ratings
Television - SMART LED, 139cm, 4K Ultra HD, 50 / 60Hz (50Hz),, 3× HDMI, 2× USB, HbbTV, Google Assistant, Titan OS, VESA 300×200, E
Code:  WC389o773 Producer's Website:
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
55" Philips 55PUS7009
Specifications
Energy efficiency class in SDR mode
E
Energy consumption in SDR mode
61 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
107 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode
G
Diagonal
55 " (139.7 cm)
Energy specifications
E
Energy consumption in SDR mode
61 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
107 kWh/1000h
G
Screen size and resolution
Diagonal
55 " (139.7 cm)
Display resolution
3840 × 2160 px
Screen
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
LED
Operating system
Operating system
Titan OS
Model year
Model year
2024
Application
Global applications
Amazon Prime Video, Apple TV, Disney+, HBO Max, NETFLIX, YouTube
Czech apps
Oneplay
Slovak apps
Voyo
Voice assistant compatibility
Google Assistant
Connectivity
Total number of HDMI ports
3 ×
Dimensions and weight
Height without stand
71.8 cm
Depth without stand
9.3 cm
VESA mounting
300×200
Colour
Colour
Black
Package contents
Control in package
Classic
More Specifications
Pernerova 702/39, 186 00 Prague 8,   [email protected]
Note:
Specifications can be changed without notice. Images are for illustrative purposes only.
Questions and answers: 55" Philips 55PUS7009
Accessories for 55" Philips 55PUS7009
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 55" Philips 55PUS7009
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 55" Philips 55PUS7009
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 55" Philips 55PUS7009
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 55" Philips 55PUS7009