65" LG OLED65G45
+ 5 let záruka
4.6 12 ratings
Television - SMART OLED, 165cm, 4K Ultra HD, 100 / 120Hz (100Hz), HDR10, HLG and Dolby Vision IQ, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 4× HDMI, 3× USB, USB recording, LAN, WiFi, Bluetooth, DLNA, Miracast, game mode, voice control, plays 360° video, Amazon Alexa, Apple Airplay 2, mobile device pairing, webOS, VESA 300×300, Dolby Atmos, F
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
65" LG OLED65G45
Specifications
Energy efficiency class in SDR mode
F
Energy consumption in SDR mode
97 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
222 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode
G
Diagonal
65 " (165.1 cm)
Power outlet type
Country
Austria, Croatia, Czechia, France, Germany, Hungary, Poland, Romania, Russia, Slovakia, Slovenia
Energy specifications
F
Energy consumption in SDR mode
97 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
222 kWh/1000h
G
Screen size and resolution
Diagonal
65 " (165.1 cm)
Screen
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
Max refresh rate in game mode (4K resolution)
144 Hz
Technology
OLED
Screen surface
Anti-Glare
Colour depth
10
Operating system
Operating system
webOS
Model year
Model year
2024
Application
Global applications
Czech apps
Oneplay, Prima+, Skylink Live TV, Vodafone TV
Slovak apps
O2 TV, Skylink Live TV, Voyo
Voice assistant compatibility
Amazon Alexa
TV functions
Gaming features
GAME MODE
Tuners
Tuner type
DVB-C, DVB-S2, DVB-T2 HEVC
Dimensions and weight
Height without stand
82.6 cm
Depth without stand
2.41 cm
Base width / leg spacing
48.5 cm
VESA mounting
300×300
Colour
Colour
Black
Package contents
Control in package
smart
More Specifications
Note:
Specifications can be changed without notice. Images are for illustrative purposes only.
Questions and answers: 65" LG OLED65G45
Accessories for 65" LG OLED65G45