65" Philips 65MLED920
We will bring it up. We will mount it on the wall. Choose a time.
Info
Television - SMART, 165cm, 4K Ultra HD, 100 / 120Hz (100Hz), Mini LED, HDR10, HDR10+, Dolby Vision and HLG, local dimming,, 4× HDMI, 2× USB, CI+, DLNA, game mode, Ambilight, Google Assistant, Amazon Alexa, Titan OS, VESA 300×300, 40 W speaker(s), DTS:X, Dolby Atmos and Dolby Digital AC4, F
Price Guarantee
Installment calculator 4,9%  interest from 644,- monthly
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
65" Philips 65MLED920 27,990,- In stock > 5 pcs
Buy
65" Philips 65MLED920
Diagonal
65 " (165.1 cm)
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
Max refresh rate in game mode (4K resolution)
144 Hz
Screen size and resolution
Diagonal
65 " (165.1 cm)
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
144 Hz
Technology
Mini LED
Backlight
Mini LED
Maximum brightness
1,000 nt
Colour depth
10
Operating system
Operating system
Titan OS
Interface Language
Czech, English, French, German, Hungarian, Italian, Russian, Slovak, Spanish, Ukrainian
Application
Global applications
Amazon Prime Video, Canal+, Deezer, Disney+, HBO Max, NETFLIX, Rakuten TV, YouTube
Czech apps
LepšíTV, Oneplay, Prima+
Slovak apps
LepšíTV, O2 TV, Voyo
Voice assistant compatibility
Amazon Alexa, Google Assistant
TV functions
Multimedia features
Ambilight, Calman Ready, Light sensor, Playback from USB, Skylink Fast Scan
Gaming features
AMD FreeSync Premium, GAME MODE, VRR (Variable Refresh Rate)
Connectivity
Wireless connection
DLNA
Audio-video connectors
HDMI 2.1
Total number of HDMI ports
4 ×
Number of HDMI 2.1 ports
1 ×
Data and system connectors
CI+, USB
TV weight
16.41 kg
Height without stand
Depth without stand
4.55 cm
Energy consumption in SDR mode
99 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
249 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode
G
Standby consumption
0.5 W
Maximum power consumption
249 W
Typical power consumption
99 W
Power outlet type
Country
Austria, Croatia, Czechia, France, Germany, Hungary, Poland, Romania, Russia, Slovakia, Slovenia
More Specifications
Pernerova 702/39, 186 00 Prague 8,   [email protected]
Note:
Variants 65" Philips 65MLED920:
55" Philips 55MLED920
Television - SMART, 139cm, 4K Ultra HD, 100 / 120Hz (100Hz), Mini LED, HDR10, HDR10+, Dolby Vision and HLG, local dimming,, 4× HDMI, DLNA, game mode, Ambilight, Google Assistant, Amazon Alexa, Titan OS, VESA 300×200, 40 W speaker(s), DTS:X, Dolby Atmos and Dolby Digital AC4, F
Buy
In stock > 5 pcs
Specifications can be changed without notice. Images are for illustrative purposes only.
Questions and answers: 65" Philips 65MLED920
Accessories for 65" Philips 65MLED920