75" Philips 75MLED920
3.7 3 ratings
Television - SMART, 191cm, 4K Ultra HD, 100 / 120Hz (100Hz), Mini LED, HDR10, HDR10+, Dolby Vision and HLG, local dimming,, 4× HDMI, 2× USB, CI+, DLNA, game mode, Ambilight, Google Assistant, Amazon Alexa, Titan OS, VESA 300×300, 40 W speaker(s), DTS:X, Dolby Atmos and Dolby Digital AC4, F
75" Philips 75MLED920
Specifications
Energy efficiency class in SDR mode
F
Energy consumption in SDR mode
129 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
154 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode
G
Standby consumption
0.5 W
Power outlet type
Country
Austria, Croatia, Czechia, France, Germany, Hungary, Poland, Romania, Russia, Slovakia, Slovenia
Energy specifications
F
Energy consumption in SDR mode
129 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
154 kWh/1000h
G
Standby consumption
0.5 W
Maximum power consumption
154 W
Typical power consumption
129 W
Screen size and resolution
Diagonal
75 " (190.5 cm)
Display resolution
3840 × 2160
Screen
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
Max refresh rate in game mode (4K resolution)
144 Hz