77" LG OLED77C43
4.5 2 ratings
Television - SMART OLED, 195cm, 4K Ultra HD, 100 / 120Hz (100Hz), HDR10, HLG and Dolby Vision IQ, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 4× HDMI, 3× USB, USB recording, LAN, WiFi, Bluetooth, DLNA, Miracast, game mode, voice control, plays 360° video, Amazon Alexa, Apple Airplay 2, mobile device pairing, webOS, VESA 300×200, 40 W speaker(s), Dolby Atmos, F
Code:  WK668b2 Producer's Website:
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
77" LG OLED77C43
Specifications
Energy efficiency class in SDR mode
F
Energy consumption in SDR mode
126 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
274 kWh/1000h
Diagonal
77 " (195.58 cm)
F
Energy consumption in SDR mode
126 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
274 kWh/1000h
Diagonal
77 " (195.58 cm)
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
Max refresh rate in game mode (4K resolution)
144 Hz
Model year
2024
Czech apps
Oneplay, Prima+, Skylink Live TV, Vodafone TV
Slovak apps
O2 TV, Skylink Live TV, Voyo
Voice assistant compatibility
Amazon Alexa
TV functions
Multimedia features
Gaming features
GAME MODE
Height without stand
98.2 cm
Depth without stand
4.71 cm
Base width / leg spacing
52 cm
Control in package
smart
More Specifications
Note:
Specifications can be changed without notice. Images are for illustrative purposes only.
There are no posts in this discussion.
Accessories for 77" LG OLED77C43