Deal weeks

Discounts, codes, and cashbacks are limited-time promotions in which you can save a lot of money. If an item is on sale, you will see the new price right next to the old one. If a discount code applies to a product, you will find it in the category listing above the product price or in the product details below the image gallery. You must then enter the discount code in the "Use discount coupon" field before submitting your order. Items with a cashback option are also marked in the same way. If certain conditions are met after purchasing these products (e.g. registration of the goods on the manufacturer's website), you will receive part of the total price back. You can find out all the terms of the specific cashback policy in the product details.

Was this information useful?
This form is used only for evaluating the information in the description above.
If you have any question about our products, services, transport or any other request, please contact our customer support.
What should be improved? Is anything missing here? Is anything wrong? Share it with us.
43,709 Results
4.3 50×
Watch Price/Availability
CANDY TCA266TM5-S C-WASH 500 - 15 let záruka na motor po registraci
Washing Machine - with top loading, energy efficiency class A, washing capacity 6 kg, weighted energy consumption 42 kWh/100 cycles, weighted water consumption per cycle 41 l, main functions automatic weighing and delayed start, special technology Antioverflow, size 41 × 86 × 60 cm (W × H × D)
  9,499,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: CANPR187
4.8 214×
Watch Price/Availability
Siguro Thermos glass Extra, 400 ml, 2pcs
Thermo-Glass - 2×400 ml, borosilicate glass, double wall, temperature range -20 to 150 °C, handmade and blown glasses, suitable for hot and cold drinks, upper diameter 78 mm, clear colour - from 135 Kč/pcs - from 150 Kč/1 pc(s)
Great price from  269,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SGRDWGA04
5.0 1×
Watch Price/Availability
Mini amigurumi Snadno a rychle: 25 roztomilých háčkovaných zvířátek
Kniha
Great price 259,- Save 23,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: FKP0486922
Watch Price/Availability
Hyundai WS 5110 + prodloužená záruka zdarma po registraci
Weather Station - home, wireless, interior, with forecast and current weather monitoring, measured value alarm, DCF reception and minimum and maximum readings memory, measures barometric pressure, temperature, humidity, displays time, date and moon phases, wireless sensor range 3 m, max. 3 wireless sensors, operation: standalone, mains-powered and battery-powered, main unit, sensor and power adapter included, placement: for walls and table, dimensions 185 × 110 × 30 mm (H×W×D)
  1,299,-
Buy
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: JHY112d7
4.9 74×
Watch Price/Availability
Philips 3000 Series Airfryer Dual basket 9l NA352/00
Hot Air Fryer - digital controls, temperature range from 40 to 200 °C, non-stick surface, display, dishwasher safe parts, automatic shutdown, temperature regulation and automatic programs, 8 programs, comes with removable container, power consumption 2750 W, 9 l capacity with non-stick coating, 2 frying baskets, cable length 0,8 m, weight 7.85 kg, dimensions 31.42 × 38.25 × 44.39 cm (H×W×D)
Buy with code 2026ALZAEXTRA15 The discount code gives the option of applying a discount on a given product when entering the code in the shopping cart. 3,399,-
  3,999,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: PHIHF98
4.8 37×
Watch Price/Availability
VERSACE Eros Flame EdP 50 ml
Eau de Parfum - for men, woody main scent, spicy secondary scent, volume 50 ml - 3,118 Kč/100 ml
  1,559,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: KPFC2499
3.7 3×
Watch Price/Availability
34" Samsung ViewFinity S65TC
Monitor - VA, curved, Ultra Wide QHD 3440 × 1440 (21:9), 100 Hz, matte display, 5 ms, FreeSync, adjustable height, Power Delivery, automatic brightness adjustment, speakers, HDMI, USB-C, DisplayPort and ThunderBolt, RJ-45 (LAN) data interface, VESA
Discounted -2 % 12,650,- 12,990,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: WH605h10a1c
5.0 5×
Watch Price/Availability
Marvel - Deadpool and Wolverine - Wolverine - figurine
Figure - statue, motif: Marvel, 14,5 cm height, material: polystone
Discounted -12 % 1,349,- 1,549,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: GMERCHf2563
Watch Price/Availability
Lenovo IdeaPad Slim 3 15IPH11 Luna Grey metal (without adapter)
Laptop - Intel Core Ultra 5 322, 15.3" IPS anti-glare 1920 × 1200, RAM 16GB DDR5, Graphics, SSD 512GB, backlit keyboard, webcam, USB 3.2 Gen 1, USB-C, Windows 11 Home
  18,989,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: NT389g189
Sony Alpha A7C body silver - Digital Camera
CashBack
Free delivery
Alzaboxes and stores
4.9 8×
Watch Price/Availability
Sony Alpha A7C body silver
Digital Camera - mirrorless interchangeable-lens camera, Full Frame 24,2 Mpx sensor with IBIS, bayonet Sony FE, electronic viewfinder 2,35 Mpx, 3 " 0,921 Mpx tilting touch display, up to 4K video, SD, SDHC and SDXC, WiFi, Bluetooth, NFC, microHDMI, 3.5mm jack, weight: 0,509 kg
Cashback up to 7,500,- Cashback up to, presents a chance to get back money based on the conditions of the offer. More info in the article. Studenti s fototechnikou Sony ušetří! Při nákupu vybraných fotoaparátů či objektivů Sony můžete získat zpět až 7 500 Kč. Podmínkou je platný studentský průkaz a následné vyplnění formuláře na oficiálních stránkách Sony.
  35,000,-
Buy
In stock 1 pcs
Order Code: OS0821i1
4.4 22×
Watch Price/Availability
STP Diesel additive - 200 ml
Additive Substance - keeps injectors free from impurities and biofuels in fuel, maintains consistent engine power
  179,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: AUPR241055
4.0 4×
Watch Price/Availability
FIFINE AM8PROT
Microphone - wireless for tripod (threaded),, dynamic, directional pickup, frequency: from 50Hz to 16000Hz, sensitivity: -50 dB frequency wireless transmission: 50 Hz up to 16000 Hz
Buy with code 2026ALZAEXTRA15 The discount code gives the option of applying a discount on a given product when entering the code in the shopping cart. 2,124,-
  2,499,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: FFN006a3
4.7 176×
Watch Price/Availability
Alza Business A4 80g 250 Sheets
Office Paper - 250 sheets, A4 size, suitable for laser and inkjet printers, 80g/m2 paper weight, 161 CIE whiteness, 93% opacity
Great price 149,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ALZ8006
4.4 5×
Watch Price/Availability
How to train a dragon Mini dragon with sounds and movement Toothless
Interactive Animal Toy - suitable from 4 years of age
Discounted -25 % 399,- 539,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: HRAls12328
4.8 1,124×
Watch Price/Availability
TESORI d'ORIENTE White Musk 760 ml (38 washes)
Fabric Softener - characteristics: makes ironing easier, softens laundry, for routine maintenance, luxury and perfumed, floral, fresh and fruit fragrance, 38 Washes washes, volume of 760 ml - 1.83 Kč/washing - from 91 Kč/1 l
Discounted -6 % 69,- 74,-
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: PPR2300
4.3 3×
Watch Price/Availability
MageGee GK970-B Keyboard&Mouse Combo - US
Keyboard and Mouse Set - wired, us gaming keyboard, high profile keys keys, backlit keys + optical mouse, 3200DPI, 6 buttons, multicoloured backlighting
  599,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: Mag2508
4.5 192×
Watch Price/Availability
Bery Jones Peanuts in Wasabi 1kg
Nuts - spicy wasabi, 1000 g - 249 Kč/1 kg
Great price 249,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery044
4.6 38×
Watch Price/Availability
AlzaTools Toolbox 41cm
Toolbox - plastic, removable tray, metal buckles, lid with folding handle, can be locked with a padlock (not included), dimensions 41 × 22 × 19cm
Great price 299,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ATPT073
4.5 134×
Watch Price/Availability
AlzaErgo Table ET2, black + 140 x 80 cm white laminate top
Height Adjustable Desk - electrically adjustable, width 100–160 cm, height 73–123 cm, 1 motor with a speed of 38 mm/s and a noise level of up to 50 dB, button control, memory for up to 3 positions, anti-collision system with adjustable sensitivity, a timer to remind you to change your working position, load capacity 80 kg, length of the supply cable 3 m, including a white tabletop measuring 140 × 80 × 1.8 cm (W×D×H), without pre-drilling
Great price 8,979,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BUNAEY0807e
4.8 18×
Watch Price/Availability
Royal Canin French Bulldog Adult 1,5 kg
Dog Kibble for small breeds with low with normal activity, animal protein 26%, fat (animal) 18%, with antioxidants - 179 Kč/1 kg
Amazing Deal 269,- Save 48,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: KRMrk2288
4.4 77×
Watch Price/Availability
Siguro DW-B453S Inno Saver - AquaStop + 12 let záruka na motor
Built-in Dishwasher - narrow (45 cm), built-in and fully integrated, energy class C, washes up to 10 sets of dishes per cycle (ECO programme), dish height max. 30 cm, multifunctional cutlery drawer, zone washing, delayed start, antibacterial filter, Turbo speed+ quick wash, gentle glass cleaning programme, adjustable height of the upper basket, display, automatic door opening, dual arms, AquaStop, dimensions 81,5 × 44,8 × 55 cm (H×W×D), weight 34,5 kg, 3 years warranty on the dishwasher, 12 years inverter motor warranty, front panel on the door not included
Great price 9,990,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: SGR_DW_B453S
5.0 6×
Watch Price/Availability
Tesla LED desk lamp Lucie, magnetic, 120 lm, 3000 K, USB-C, black
Table Lamp - LED dimmable, power input 4 W, luminous flux 120 lm, warm light (3000 K), power plug, lead length 1,5 m, height 37 cm, width 12 cm, material: metal and plastic, IP20
  983,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TESab007
4.6 9×
Watch Price/Availability
PARANIT preventive spray against all 100ml
Medical Device – a biocide that provides immediate and long-lasting protection against all.
  379,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: OMpara941
4.9 36×
Watch Price/Availability
Pharma Activ Vitamin K2 MK7 + D3 Forte 1000 I. U. 125 tablets
Vitamin D3 - 2.07 Kč/ks
Discounted -13 % 259,- 299,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTpha007