Deal weeks

Discounts, codes, and cashbacks are limited-time promotions in which you can save a lot of money. If an item is on sale, you will see the new price right next to the old one. If a discount code applies to a product, you will find it in the category listing above the product price or in the product details below the image gallery. You must then enter the discount code in the "Use discount coupon" field before submitting your order. Items with a cashback option are also marked in the same way. If certain conditions are met after purchasing these products (e.g. registration of the goods on the manufacturer's website), you will receive part of the total price back. You can find out all the terms of the specific cashback policy in the product details.

Was this information useful?
This form is used only for evaluating the information in the description above.
If you have any question about our products, services, transport or any other request, please contact our customer support.
What should be improved? Is anything missing here? Is anything wrong? Share it with us.
43,458 Results
4.7 323×
Watch Price/Availability
MONIN Amaretto 0.7L
Syrup - for flavouring coffees, non-alcoholic mixed cocktails, fruit and ice cream sundaes and desserts - 441 Kč/1 l
  309,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: MONIP251
Watch Price/Availability
BRITA Pack 3+1 MAXTRApro PO 2024
Kettle Filter filter capacity: 150l, multi-stage filtration: 1, 4 pc(s) per pack
Discounted -18 % 569,- 699,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BRIFP6315
4.6 74×
Watch Price/Availability
AlzaGuard Matte TPU Case for Samsung Galaxy A36 red
Phone Cover - for SAMSUNG Galaxy A36, soft and durable, material TPU, easy to put on and remove, raised back to protect the camera, width 1mm
Great price 149,-
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: AGDPCT439b
4.8 81×
Watch Price/Availability
Tescoma Axle AZZA 20cm 884550.00
Honing Steel - special high-carbon brushed steel, ergonomic handle, for AZZA blade cutters and other smooth blade kitchen knives
Buy with code TST926 The discount code gives the option of applying a discount on a given product when entering the code in the shopping cart. 415,-
  519,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ETS145b
5.0 1×
Watch Price/Availability
Siguro replacement universal brush for VT-M450B, VT-P700L and SGR-VT-M480B
Scrubbing Brush - for hard floors and carpets, harder bristles, for Siguro TURBOVac Star Pro BLDC VT-M450B, TURBOVac Star Pro Max BLDC VT-P700L and SGR-VT-M480B stick vacuum cleaners
Great price 199,-
Buy
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SGR_VT_P700X07
4.9 34×
Watch Price/Availability
AlzaGuard Matte TPU Case for Nothing Phone (2a) / (2a) Plus black
Phone Cover - for Nothing Phone (2a) Plus and Phone (2a), soft and durable, material TPU, easy to put on and remove, raised back to protect the camera, width 1mm
Great price 99,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: AGDPCT408a
4.5 8×
Watch Price/Availability
MONIN Marlenka® 0,7 l
Syrup - its flavour combines honey, delicate caramel and light nutty notes, which stand out perfectly in lattes, cappuccinos and sweeter coffee specialities, 700 ml - 441 Kč/1 l
  309,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: MONSI3594
5.0 1×
Watch Price/Availability
Siguro VT-X007 Replacement brush for Siguro VT-R350B
Replacement Head , in package
Great price 249,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SGR_VT_X007
4.7 20×
Watch Price/Availability
AlzaGuard 2.5D Case Friendly Glass Protector for Motorola Moto G04
Glass Screen Protector - for Motorola Moto G04, made of Japanese Asahi glass, 2.5D curved, case friendly design, full cover design, glossy surface, thickness 0,33 mm, glue over the entire surface area, package includes cleaning cloth, alcohol wipe, dust removal sticker and guide sticker
Great price 99,-
Buy
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: AGDTGC0443
3.0 1×
Watch Price/Availability
LAMART Folding shopping basket 20L MAYA LT8118
Shopping Basket - folding, volume 20l, durable polyester, folding stable construction, with aluminium handles, practical side pocket, light, foldable, with washable surface
  359,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: LAMNK416
5.0 2×
Watch Price/Availability
Siguro ceiling mount for HP-K360W
Panel Heater Mount - ceiling or wall mounted, for Siguro HP-K360W infrared panel
Great price 299,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SGR_HP_X003
4.2 61×
Watch Price/Availability
AlzaGuard Matte TPU Case for iPhone 12 / 12 Pro yellow
Phone Cover - for Apple iPhone 12 and iPhone 12 Pro, soft and durable, material TPU, easy to put on and remove, raised back to protect the camera, width 1mm
Great price 189,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: AGDPCT10f
4.8 15×
Watch Price/Availability
TESCOMA Duvet cover FANCY HOME 80 x 52 x 20 cm, cappuccino
Zipper Case - for storing blankets, pillows and seasonal clothing, high-quality breathable synthetic material, cappuccino colour, dimensions 80 × 52 × 20 cm
Buy with code TST926 The discount code gives the option of applying a discount on a given product when entering the code in the shopping cart. 167,-
  209,-
Buy
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TESUB497
Watch Price/Availability
Philips Sonicare Compact Oral Irrigator HX3333/24 +1 rok prodloužená záruka
Electric Flosser - 3 programs, 2 nozzle(s) per pack, 200ml tank, timer and cleaning modes, power: battery-powered
Cashback up to 4,000,- Cashback up to, presents a chance to get back money based on the conditions of the offer. More info in the article. Nyní můžete nákup vybraných produktů Philips spojit s příjemnou úsporou. V rámci cashbackové akce můžete získat zpět až 4 000 Kč, přičemž konkrétní částka se odvíjí od celkové hodnoty způsobilých produktů zakoupených v rámci jednoho nákupu.1 199 - 1 998 Kč = 200 Kč cashback1 999 - 4 998 Kč = 500 Kč cashback4999 - 9 998 Kč = 1 000 Kč cashback9 999 - 19 998 Kč = 2 000 Kč cashback19 999 Kč a více = 4 000 Kč cashback
  1,699,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: PHIUS831
4.8 34×
Watch Price/Availability
AlzaGuard Crystal Clear TPU Case Compatible with Magsafe for iPhone 11 Pro - Black
Phone Cover - for Apple iPhone 11 Pro, soft and durable, material TPU, easy to put on and remove, raised back to protect the camera, width 1,8mm
Great price 349,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: AGD_PCMT32Bv2
4.1 283×
Watch Price/Availability
LAMART Moka pot 100ml KAFFE LT7075
Moka Pot - material: stainless steel, heating source: gas, electric, glass-ceramic and induction, makes 2 cups, colour: silver
  269,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: LAMMK856
5.0 2×
Watch Price/Availability
Siguro OC-I790X01 Replacement head for FlossJet
Replacement Head , 2 pc(s) in package - 75 Kč/1 pc(s)
Great price 149,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SGR_OC_I790X01
4.7 13×
Watch Price/Availability
Tactical Field Notes for Xiaomi Redmi Note 15 Pro Black
Phone Case - Xiaomi Redmi Note 15 Pro 5G, flip case, artificial leather
Discounted -15 % 169,- 199,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TACmt767
4.7 51×
Watch Price/Availability
TESCOMA FlexiSPACE cutlery tray 370x222mm 899410.00
Cutlery Tray - made of premium plastic, supplied with anti-slip feet and couplings for easy and fast assembly
Buy with code TST926 The discount code gives the option of applying a discount on a given product when entering the code in the shopping cart. 295,-
  369,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TESOR001
5.0 2×
Watch Price/Availability
Siguro ceiling mount for HP-K450W
Panel Heater Mount - ceiling or wall mounted, for Siguro HP-K450W infrared panel
Great price 299,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SGR_HP_X002
4.9 15×
Watch Price/Availability
AlzaGuard 3D Elite Glass Protector for Xiaomi Redmi 14C
Glass Screen Protector - for Xiaomi Redmi 14C, made of Japanese Asahi glass, 2.5D curved, glossy surface, thickness 0,33 mm, glue on the edges, package includes cleaning cloth, alcohol wipe, dust removal sticker and guide sticker
+Gift Phone Cover AlzaGuard with a value of 49,-
Great price 99,-
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: AGDTGB183
4.0 64×
Watch Price/Availability
TESCOMA Brush with sponge CLEAN KIT
Brush for Cleaning Feeding Bottles - for washing glasses, bristles are made of first-class heat-resistant nylon, durable and do not deform
Buy with code TST926 The discount code gives the option of applying a discount on a given product when entering the code in the shopping cart. 69,-
  86,-
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: TESKA436
5.0 1×
Watch Price/Availability
Kennet Pack of 2 Snap-On Protective Can Lids Green S
Cap Protective cover from Czech Start-up, unique protection for your canned drinks wherever you are, made of silicone and polyester mesh, certification for contact with food - the product is therefore health-safe and absolutely safe, patented, protection against wasps, bees, flies to enter your drink and thus endanger your life and also to throw pills at festivals etc., easy to use, easy maintenance. Other benefits: distinguish your drink from others, prevent the transmission of viral diseases, design element, easy to grip can, never slip out of your hand. Can be produced on request in your own Pantone colour and with any logo, for example your company logo, suitable as a present.
  110,-
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: K3Nkry010
4.3 12×
Watch Price/Availability
AlzaGuard Shockproof Case for Xiaomi 14T
Phone Cover - for Xiaomi 14T, soft and durable, material TPU, easy to put on and remove, raised back to protect the camera, width 2mm
Great price 159,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: AGDPCTS136