Deal weeks

Discounts, codes, and cashbacks are limited-time promotions in which you can save a lot of money. If an item is on sale, you will see the new price right next to the old one. If a discount code applies to a product, you will find it in the category listing above the product price or in the product details below the image gallery. You must then enter the discount code in the "Use discount coupon" field before submitting your order. Items with a cashback option are also marked in the same way. If certain conditions are met after purchasing these products (e.g. registration of the goods on the manufacturer's website), you will receive part of the total price back. You can find out all the terms of the specific cashback policy in the product details.

Was this information useful?
This form is used only for evaluating the information in the description above.
If you have any question about our products, services, transport or any other request, please contact our customer support.
What should be improved? Is anything missing here? Is anything wrong? Share it with us.
43,604 Results
4.8 37×
Watch Price/Availability
Siguro Elite Brew coffee jar, 0,8 l
Storage Jar - material: metal, volume 0,8 l, silicone sealing, 1 pc(s)
Great price 499,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SGR_CW_CP08B
5.0 4×
Watch Price/Availability
Samolepková knížka Farma
Kniha
Amazing Deal 109,- Save 15,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: FKP0381076
4.8 43×
Watch Price/Availability
IMMAX NEO Smart magnetic sensor for doors and windows, Zigbee 3.0 + prodloužená záruka o 1 rok ZDARMA
Detector - protects your home, requires connection to a smart gateway or other Zigbee 3.0 hub, alerts via mobile app, range up to 30 m, runs on a 3V CR2032 battery
  348,-
Buy
In stock > 10 pcs at the supplier's
Order Code: IMMX_22_31
4.7 78×
Watch Price/Availability
Home AF-C300 Air Fry
Hot Air Fryer - mechanical controls, temperature range from 80 to 200 °C, non-stick surface, overheat protection, thermostat, timer, automatic shutdown and temperature regulation, comes with removable container, power consumption 1500 W, 3 l capacity with non-stick coating, 1 frying basket, cable length 1 m, weight 3.26 kg, dimensions 34.5 × 29 × 31.5 cm (H×W×D)
Great price 999,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: HM_AF_C300B
5.0 39×
Watch Price/Availability
ARIANA GRANDE Ari EdP 100 ml
Eau de Parfum women´s - 1,029 Kč/100 ml
  1,029,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: KPFC2443
Watch Price/Availability
49" Philips 49B2U5900C + 5 let záruka
Monitor - VA, curved, Dual QHD 5120 × 1440 (32:9), 75 Hz, Anti-Glare display, 8 bit, 4 ms, Adaptive-Sync, adjustable height, HDMI, USB-C and DisplayPort, USB, USB-C, RJ-45 (LAN) and USB-B data interface, VESA
Discounted -2 % 18,990,- 19,390,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: WC13p1b
Watch Price/Availability
The Lord of the Rings - Sauron - Heat Change Mug
Mug -, with motifs from Lord of the Rings, changes colour according to temperature, 315ml, multicolour colour, 1 pc(s) in pack - 449 Kč/1 pc(s)
Discounted -10 % 449,- 499,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: GMERCHc3376
ASUS ExpertBook B5 B5605CCA-CU516512 Gentle Grey All-Metal (adapter not included) - Laptop
Charger not included
Adapter power: 55 - 65 W
Free delivery
Alzaboxes and stores
Watch Price/Availability
ASUS ExpertBook B5 B5605CCA-CU516512 Gentle Grey All-Metal (adapter not included)
Laptop - Intel Core Ultra 5 225H, 16" IPS anti-glare 1920 × 1200, RAM 16GB DDR5, Intel Arc Graphics, SSD 512GB, numeric keypad, copilot, backlit keyboard, webcam, USB 3.2 Gen 1, fingerprint reader, WiFi, Bluetooth, 3-cell battery, without Operating System (NBD)
  31,165,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: NAB007r43
Tracmax A/S Trac Saver 215/55 R17 XL 98 W - All-season tyre Free
delivery
4.0 1×
Watch Price/Availability
Tracmax A/S Trac Saver 215/55 R17 XL 98 W
All-season tyre - for passenger cars, for SUVs, reinforced (XL), tubeless (TL) and high speed (ZR), winter designation 3PMSF, wet grip B, fuel efficiency C, noise level 69 dB (class 2), load index 98 (up to 750 kg), speed index W (do 270 km/h), DOT max. 2 years old, in 95% of cases less than one year old
  1,667,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: AUPR325859
4.5 45×
Watch Price/Availability
YENKEE YSP 3010BK QBRICK black
Bluetooth Speaker - active, 2.0 with power performance of 20W, frequency range from 60 Hz to 18000 Hz, 3,5mm jack, AUX, Bluetooth 5.0, microphone, true Wireless Stereo, USB charging, IPx7 protection level, supports A2DP, HFP and SBC, control via device with iOS or Android, battery life of 8 h
Buy with code 2026ALZAEXTRA15 The discount code gives the option of applying a discount on a given product when entering the code in the shopping cart. 509,-
  599,-
Buy
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: YEE033a1m
3.0 2×
Watch Price/Availability
Alza CRG-070H BK black for Canon printers
Compatible Toner Cartridge for Canon i-SENSYS LBP246dw printers, Canon i-SENSYS LBP243dw, Canon i-SENSYS MF461dw, Canon i-SENSYS MF465dw, Canon i-SENSYS MF463dw, up to 10200 pages
Great price 2,579,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ALZ7264y4
5.0 1×
Watch Price/Availability
Neo-Sport Table football NS-437
Table Football - features 9 player figures per team, integrated goal counter on each side, pack also includes 2 balls, for 2-4 players
Discounted -47 % 999,- 1,919,-
Buy
In stock 1 pcs at the supplier's
Order Code: GAMEaaa0705
4.9 1,540×
Watch Price/Availability
GILLETTE Fusion5 8pcs + Gel
Replacement Blade Refill - men's, 5 blades, with moisturising strip, compatible with Gillette Fusion series - 87 Kč/1 pc(s)
  699,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: HOL338
3.5 8×
Watch Price/Availability
DEV1S Cyclops User
Computer Glasses - unisex, to the computer, 60 % protection against blue light, rectangular, clear glass colour, black colour of the frames
Discounted -6 % 1,249,- 1,339,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: DVS005a5
4.6 14×
Watch Price/Availability
Bery Jones Gluten free, high fibre, protein source crispy oat pads 300g
Cereals - gluten-free, Oatmeal, extruded, source of protein and fibre, suitable for milk or yoghurt, made in the Czech Republic, resealable packaging, weight 300 g - 363 Kč/1 kg
Great price 109,-
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_GC_500B10
4.7 168×
Watch Price/Availability
Siguro Bamboo bath towel, 70 x 140 cm, Taupe
Bath Towel - classic, natural material 70% bamboo viscose and 30% cotton, suitable for tumble drying, with loop, highly absorbent, colorfast, naturally antibacterial and hypoallergenic, dimensions 70 × 140cm, higher weight 500g/m², brown colour
Great price 499,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SGR_TW_B351TP
4.5 37×
Watch Price/Availability
NOBO Essentials 90 x 60 cm + 15 let záruka na povrch
Magnetic Board with painted surface, for writing with a marker, aluminium frame, writing tool holder, packaging contents: mounting kit, dimensions: 60cm×90cm×1.2cm (H×W×H)
  669,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: NBO012
4.9 41×
Watch Price/Availability
Ontario Kitten Chicken 0,4 kg
Kibble for Kittens for all breeds with low with normal activity, animal protein 38%, meat content in dry matter 40%, fat (poultry) 20% - 323 Kč/1 kg
  129,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: KRMK1042
4.7 117×
Watch Price/Availability
LG MS2032GAS
Microwave freestanding, input power 1150W, volume 20l, number of power levels: 5, microwave heating performance 700W, plate size 24,5 cm, defrosting
  2,490,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: LGMW002
5.0 1×
Watch Price/Availability
Philips Hue White and colour Ambiance Lily XL 17462/30/P7
Garden Lighting - LED panel and column, smart, LED, dimmable, power input 15 W, luminous flux 1060 lm, adjustable light temperature (2000-6500K), connects via Bluetooth, control via app in Czech, compatible with Apple Home and Philips Hue, bridge required to use all functions, height 19 cm, width 11,2 cm, material: metal and plastic, IP65, power plug power supply
Discounted -19 % 4,349,- 5,370,-
Buy
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: PHL20007
4.4 155×
Watch Price/Availability
SofLens 59 (6 lenses) dioptre: -2.75, curvature: 8.60
Contact Lenses SofLens - monthly, spherical, prescription, -2,75 diopter, UV filter, 8,6 curvature, 22 DK/t oxygen permeability, 59% water content, 14,2 mm diameter, material hydrogel, 6 pcs included, this product is restricted to persons aged 15 and older - 47 Kč/1 pc(s)
  279,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: CLE8606
5.0 3×
Watch Price/Availability
XTRIKE ME GM-520 gaming wired mouse
Gaming Mouse - wired, optical, 12800DPI, 8 buttons, RGB backlighting, cord length: 1.6m, USB, black
  399,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: Xtr2419
Lenovo LOQ 15AHP11 Surge Green (without adapter) - Gaming Laptop
CashBack
Charger not included
Adapter power: 65 - 100 W
Free delivery
Alzaboxes and stores
Watch Price/Availability
Lenovo LOQ 15AHP11 Surge Green (without adapter) + myš (záruka na 3 roky po registraci)
Gaming Laptop - AMD Ryzen 7 250, 15.3" IPS anti-glare 1920 × 1200 165 Hz, RAM 16GB DDR5, RTX 5060 8GB, SSD 512GB, backlit keyboard, webcam, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, Windows 11 Home
+Gift Gift Lenovo warranty extension for 3 years, register within 14 days with a value of 1,499,-
Price with Cashback Cashback presents the option to get back money from your purchase online, usually requires a registration Omezeno počtem kusů 34,989,-
New arrival 37,989,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: NT379x248
4.9 31×
Watch Price/Availability
Philips 4000 series Airfryer Dual Basket 10 l NA462/70 + dárek za recenzi
Hot Air Fryer - digital controls, temperature range from 40 to 200 °C, non-stick surface, display, thermostat, lid with viewing window, dishwasher safe parts, automatic shutdown, dual cooking and automatic programs, 6 programs, comes with removable container and french fry basket, power consumption 2750 W, 10 l capacity with non-stick coating, 2 frying baskets, cable length 1 m, weight 8.98 kg, dimensions 39.9 × 23.3 × 46.9 cm (H×W×D)
Buy with code 2026ALZAEXTRA15 The discount code gives the option of applying a discount on a given product when entering the code in the shopping cart. 5,354,-
  6,299,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: PHIHF239