Lenovo IdeaPad S130-11IGM Mineral Grey
+ Office 365 zdarma
Laptop - Intel Celeron Dual Core N4000 Gemini Lake, 11.6" anti-glare 1366 × 768, RAM 4GB LPDDR4, Intel UHD Graphics 600, 32GB, webcam, USB 3.2 Gen 1, USB-C, WiFi 802.11ac, 2-cell battery of 32 Wh, Windows 10 S
Code:  NT356n7n9h4 Producer's Website:
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
Lenovo IdeaPad S130-11IGM Mineral Grey Discontinued
Specifications
Size of operational RAM
4 GB
Processor model number
Intel Celeron N4000 Gemini Lake
Processor frequency
1.1 GHz (1,100 MHz)
Display size
11.6"
Storage capacity (total)
32 GB
Equipment
Operating system
Processor
Processor type
Intel Celeron
Processor model number
Number of processor cores
4 ×
Processor frequency
1.1 GHz (1,100 MHz)
Core boost frequency
2.6 GHz (2,600 MHz)
Memory
Size of operational RAM
4 GB
Memory type
LPDDR4
Memory frequency
2,133 MHz (2.13 GHz)
GPU series/model
Graphics card series
Intel
Model graphics cards
Intel UHD Graphics 600
Operating system
Windows 10 S
Hard drive
Storage capacity (total)
32 GB
Equipment
Webcam
0.3 Mpx
Battery
USB-C charging
Can be charged via USB-C
Battery capacity
32 Wh
Number of cells
Maximum battery capacity
8 h
Construction
Construction material
Plastic
Convertibility
Rigid (classic laptop)
Weight
Weight
1.27 kg
Dimensions
Width
288 mm
Maximum height
200 mm
Depth
17.7 mm