Lenovo Yoga C740-14IML Iron Grey
+ aktivní stylus Lenovo
5 1 rating
Tablet PC - Intel Core i5-10210U Comet Lake, touchscreen 14" IPS anti-glare 1920 × 1080, RAM 8GB DDR4, Intel UHD Graphics, SSD 512GB, backlit keyboard, webcam, USB 3.2 Gen 1, USB-C, fingerprint reader, 4-cell battery of 51 Wh, Windows 10 Home 81TC001ACK
Code:  NT302o3j3a Producer's Website:
Specifications
SSD capacity
512 GB (0.51 TB)
Size of operational RAM
8 GB
Processor model number
Intel Core i5 10210U Comet Lake
Processor frequency
1.6 GHz (1,600 MHz)
Storage Type
SSD
Display size
14"
Storage capacity (total)
512 GB
Processor
Processor type
Intel Core i5
Processor model number
Number of processor cores
4 ×
Processor frequency
1.6 GHz (1,600 MHz)
Core boost frequency
4.2 GHz (4,200 MHz)
Cache processor
6 MB
Memory
Size of operational RAM
8 GB
Memory frequency
2,666 MHz (2.67 GHz)
Number of installed slots
0 ×
Total number of slots
GPU series/model
Graphics card series
Intel
Model graphics cards
Intel UHD Graphics
Operating system
Operating system
Windows 10 Home
Hard drive
Storage Type
SSD
Storage capacity (total)
512 GB
Drive interfaces
M.2
SSD capacity
512 GB (0.51 TB)
Battery
USB-C charging
Can be charged via USB-C
Battery capacity
51 Wh
Number of cells
4pc(s)
Maximum battery capacity
13 h
Construction
Construction material
All-metal (unibody)
Convertibility
Reflexive
Weight
Weight
1.4 kg
Interface
Audio
Combo Audio Jack
USB-C
2 ×
USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0)
1 ×
Bluetooth
Bluetooth v5.0
WiFi
WiFi 802.11ax
Optical drive
Without Optical Drive
Dimensions
Width
321.8 mm
Maximum height
16.9 mm
Depth
214.6 mm