65" Sony Bravia 3 (K65S35B.CEI)
4.5 2 ratings
We will bring it up. We will mount it on the wall. Choose a time.
Info
Television - SMART LED, 165cm, 4K Ultra HD, 50 / 60Hz (50Hz), Direct, HDR10, Dolby Vision and HLG, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 4× HDMI, 2× USB, CI+, USB recording, WiFi, DLNA, game mode, Google Assistant, Apple Airplay 2, Google TV, VESA 300×300, 20 W speaker(s), DTS Digital Surround and Dolby Atmos, E
Buy with code ALZADNY5
Discounted -4 % 21,042,- 21,999,-
Price Guarantee
Installment calculator 4,9%  interest from 484,- monthly
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
65" Sony Bravia 3 (K65S35B.CEI) 21,999,- 21,042,- In stock > 5 pcs
Buy
Specifications
Compare
Diagonal
65 " (165.1 cm)
Display resolution
3840 × 2160
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
LED
Screen size and resolution
Diagonal
65 " (165.1 cm)
Display resolution
3840 × 2160
Screen
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
LED
Backlight
Direct
Screen surface
Matte
Operating system
Operating system
Google TV
Model year
Model year
Application
Global applications
Amazon Prime Video, Apple TV, Bravia Core, Disney+, NETFLIX, YouTube
Voice assistant compatibility
Apple Home Kit, Google Assistant
TV functions
Multimedia features
Playback from USB, Recording to USB, Skylink Fast Scan
SMART functions
ECO mode
Gaming features
GAME MODE, Ideal for PlayStation 5
Connectivity
Wireless connection
Apple AirPlay2, DLNA, WiFi
Audio-video connectors
HDMI 2.0, HDMI 2.1
Total number of HDMI ports
4 ×
Number of HDMI 2.0 ports
4 ×
Audio connectors
Digital optical output
Data and system connectors
CI+, LAN (RJ-45), USB
Total number of USB ports
2 ×
Tuners
Tuner type
DVB-C, DVB-S2, DVB-T2 HEVC
Dimensions and weight
TV width
TV height
90.9 cm
TV depth
33.4 cm
TV weight
22.4 kg
Height without stand
83.6 cm
Depth without stand
7.2 cm
Base width / leg spacing
VESA mounting
Colour
Colour
Black
Package contents
Control in package
Smart with voice control
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode
E
Energy consumption in SDR mode
93 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
142 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode
G
Standby consumption
0.5 W
Power outlet type
Country
Austria, Czechia, Germany, Hungary, Russia, Slovakia
More Specifications
Note:
Variants 65" Sony Bravia 3 (K65S35B.CEI):