SENCOR SCT M1060BWT
4.4 20 ratings
Car Display - 10.6" IPS, on the windshield on the dashboard, clip fastening, voice assistant and backlight, wireless connection to the phone, compatible with Android Auto and Apple CarPlay, AUX / Line IN connectors, power cable and rear camera included, Dimensions 11.5 × 240 × 33 mm (H×W×D)
Buy with code ALZADNY20
Price Guarantee
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
SENCOR SCT M1060BWT
Specifications
Connectivity
Phone connection
Wireless
Connectivity
Android Auto, Apple CarPlay
Connectors
AUX / Line IN
Installation
Mounting
Clamped
Location
Dashboard, Windscreen
Functions
Functions
Backlight, Voice Assistant
Packaging
Included
Power cable, Rear camera
Dimensions
Height
11.5 cm
Width
240 mm
Depth
33 mm
More Specifications
FAST ČR, a.s., U Sanitasu 1621, 251 01 Říčany, Czech Republic, [email protected]
Sencor was founded in 1969 in Japan. The name "Sencor" means "a thousand hearts" in Japanese. The company currently distributes its products in more than 25 countries, with extremely diverse offerings in consumer electronics, tablets and phones, office equipment, electronics, cars, and products for the home and kitchen. Sencor is known for dependable quality and attractive design at a reasonable price.