Berger Wall lamp 1038-WL-13 LED black
5 1 rating
Wall Lamp - LED, power input 13 W, neutral light, height 80 cm, width 15 cm, material: metal, IP20
Discounted -9 % 499,- 549,-
Warranty 24 months Code:  BERgr08
Berger Wall lamp 1038-WL-13 LED black 549,- 499,- In stock > 10 pcs at the supplier's
Buy
Specifications
Style
Modern
Colour
Black
Material
Metal
Usage
Interior
Recommended use
Bedroom, Kids' room, Living room
Material and style
Style
Modern
Colour
Black
Material
Metal
Purpose and use
Usage
Interior
Recommended use
Specific placement
Wall-mounted
Other features
Control
Remote
Dimensions
Height
80 cm
Width
15 cm
Voltage and input power
Input voltage
230 V
Power consumption
13 W
Light
The colour temperature of light
Neutral white
Colour Rendering Index (CRI)
80 Ra
Safety class
Degree of protection IP
IP20
Energy Label
Energy efficiency class
F
Connectivity
Power supply
Power plug
Packaging
Number of pieces in package
1 pc(s)
More Specifications
DS EXIM s.r.o.,K Libuši 5/22, Praha 4, 148 00, [email protected] +420 602 606 267
Note:
Variants Berger Wall lamp 1038-WL-13 LED black:
Berger Wall lamp 1038-WL-11 LED black
Wall Lamp - LED, power input 11 W, neutral light, height 60 cm, width 15 cm, material: metal, IP20