CyberPower PR1500ERTXL2U
Uninterruptible Power Supply - rack UPS, backup time at 100% load 6.5 min, backup time at 50% load 19.3 min, actual and apparent performance 1500 W / 1500 VA, line interactive, 10×IEC 320 C13, protection data network RJ-45, USB and RS-232 , LCD display and AVR, dimensions 86.5 × 433 × 500 mm (H×W×D), weight 36.5 kg
Price Guarantee
Installment calculator 4,9%  interest from 529,- monthly
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
CyberPower PR1500ERTXL2U 22,990,- In stock > 5 pcs
Buy
CyberPower PR1500ERTXL2U
Specifications
Actual performance
1,500 W
Apparent performance in VA
1,500
Backup time at 100% load
6.5 min
Backup time at 50% load
19.3 min
Performance
Actual performance
1,500 W
Apparent performance in VA
1,500
Backup time
Backup time at 100% load
6.5 min
Backup time at 50% load
19.3 min
Output type
IEC 320 C13
10
Communication and protective interfaces
Protection data network RJ-45, RS-232 , USB
Dimensions
Width
433 mm
Height
86.5 mm
Depth
500 mm