D-LINK DGS-1250-28XMP
Switch - 24 port, 4× SFP, QoS, PoE, VLAN, rack
Installment calculator 4,9%  interest from 252,- monthly
D-LINK DGS-1250-28XMP 10,959,- Ordered on request
Buy
D-LINK DGS-1250-28XMP
Specifications
Compare
Use
Company
Functions
Ports
RJ-45
24 ×
SFP
4 ×
10/100/1000Base-T
24
10GbE
4 ×
LAN port transmission speed
Number of LAN ports with 1 Gbit speed
Number of LAN ports with 10 Gbit speed
PoE properties
PoE standard
802.3af (PoE), 802.3at (PoE+)
Performance
370 W
Maximum output power per port
30 W
Number of PoE ports
Routing
Routing
Static routing
Speed
Switching capacity
128 Gb/s
Packet capacity (64B packets, in million of packets)
95 Mpps
Dimensions
Width
440 mm
Height
44 mm
Depth
250 mm
Material
Body material
Metal
Operating temperature
Minimum operating temperature
-5 °C
Maximum operating temperature
50 °C