Glukometry

Zobrazit katalog
Cena
-
Dostupnost
Stav zboží
Hodnocení od zákazníků
Rozsah měření
33,3 mmol/l
35 mmol/l
-
Počet proužků
10
50
-
Nejnovější objednávky
Filtrovat

Glukometr je skvělý pomocník pro všechny, kteří potřebují mít důkladný přehled o stavu glukózy v krvi. Intenzivní kontrola tak snižuje riziko rozvoje pozdních komplikací cukrovky. Osobními glukometry lze provádět vyšetření doma bez asistence lékaře. Co vše potřebujete znát, než si glukometr pořídíte?

Pokračovat

Pro koho je glukometr určen?

Diabetes mellitus, tedy cukrovka (úplavice cukrová), zastupuje celou skupinu chronických onemocnění. K tomuto dlouhodobému onemocnění dochází, když tělo nedokáže vytvořit dostatek inzulinu či jej není schopno využívat. Všichni diabetici by měli znát a kontrolovat koncentraci cukru v krvi (glykemie). Díky tomu budou mít svůj zdravotní stav lépe pod kontrolou a předejdou závažným komplikacím tohoto onemocnění.

Jak funguje glukometr? Dvě metody měření

Zajímá vás, jak funguje glukometr? Podívejte se na nejpoužívanější principy měření:

 • Elektrochemický glukometr je nejrozšířenější a momentálně nejmodernější. Funguje na principu měření proudu záporně nabitých částic. Také se označuje jako glukometr druhé generace.
 • Fotometrický glukometr využívá reflektanční fotometrii. Po chemické reakci vzniká chromogen, jehož množství odpovídá množství glukózy v krvi. Jedná se o méně používaný model.

Laserový glukometr pro bezbolestné měření

Laserový glukometr je zařízení, které pro měření hladiny glukózy v krvi nevyužívá lancety. Laser místo toho odebírá vzorek přes miniaturní ranku. Vše je bez bolesti, jizev a znecitlivení bříšek prstů, ke kterému může dojít při klasickém vpichu lancetou. Tyto modely mají obvykle vyšší pořizovací cenu.

Laserový glukometr ocení například lidé, kteří mají vážnější průběh nemoci a jsou nuceni provádět měření každou chvíli.

Chytrý glukometr vám nabídne podrobný přehled

Chytré glukometry vám zobrazí jasnější přehled naměřených výsledků, například průměr hodnot za určitý časový úsek – vše v jedné aplikaci vašeho telefonu. Mezi další funkce patří alarm, který vás upozorní na hypoglykémii nebo na nutnost provést měření. Smart glukometry s vaším telefonem propojíte pomocí Bluetooth.

Jak správně použít glukometr při měření

Nepatrným píchnutím do prstu pomocí speciálního pera získáte malou kapku krve, kterou nanesete na testovací proužek, který ještě před odběrem vložíte do přístroje. Na displeji se následně dozvíte hodnotu glykémie v krvi. Vzorky můžete odebírat i z jiných, méně bolestivých částí těla (např. lýtko, prsty na nohou, paže). Odebíráte-li vzorek z prstu horní končetiny, vyhněte se citlivému bříšku prstu (viz obrázek).

Vždy důkladně čtěte návod od výrobce pro lepší porozumění a ovládání přístroje, aby nedocházelo ke vzniku chybných měření.

Místo použití glukometru na prstu ruky

Místo odběru na prstu ruky.

Glukometr a výsledky měření – co všechno je může zkreslit?

K nepřesnému měření vede jak neopatrnost, tak i selhání samotného glukometru:

 • Příliš malá kapka krve a nedostatečně hluboký vpich.
 • Mokré či špinavé prsty.
 • Zhoršený stav testovacích proužků.
 • Špatně opsaný kód testovacích proužků.
 • Nepřesnost přístroje.

Glukometr vám sdělí i množství ketolátek

Změří glukometr ketony? Ano, některé modely dokáží změřit množství ketolátek v krvi pomocí speciálního testovacího proužku. Ketolátky jsou pro tělo jedovaté. Nemá-li diabetik v těle dostatek inzulinu, může dojít ke ketoacidóze, která v nejtěžších případech ohrožuje život. Problematické spalování glukózy totiž nutí tělo hledat náhradní zdroj energie – tuky. Při spalování tuků však vznikají odpadní látky ketony, tedy ketolátky.

Kdy je vhodné provádět měření glukometrem?

Jak často používat glukometr? Nejlepší je znát hodnotu glykémií po celý den. Často se udává dokonce 9 měření za den. V případě měření glukometrem je to však bolestivé, ale i nákladné. Jaký by měl být rozvrh měření?

 1. Před snídaní, obědem a večeří.
 2. 90–120 minut po jídle.
 3. Před spánkem.
 4. Kolem 2. hodiny v noci.

Plán je pouze orientační. Nezapomeňte se poradit se svým lékařem.

Použití glukometru

Použití glukometru.

Správný výsledek zaručí jen ten nejpřesnější glukometr

Podle naměřené glykémie se upravují dávky inzulínu k aplikaci, a tak je důležité mít co nejpřesnější glukometr, se kterým zaručíte dostatečně komfortní a kvalitní měření hladiny glukózy v krvi. Proto vždy vybírejte certifikovaný glukometr, který prošel testy zdravotnických zařízení. Je-li výrobek certifikován příslušným odborným pracovištěm, je to uvedeno v přiložené dokumentaci či přímo na obalu.

i

Jaká by měla být spolehlivost glukometru?

Spolehlivost glukometru si pojistíte pořízením již zmíněného certifikovaného přístroje. Maximální povolená odchylka při měření pod 5,55 mmol/l činí 0,83 mmol/l, zatímco nad 5,55 mmol/l může odchylka činit nanejvýš 15 %.

Jak na co nejpřesnější glukometr? Provádějte pravidelnou péči

Pro zjištění přesnosti je nutné občas porovnávat výsledky přístroje s výsledky měření z laboratoří. Testovací proužky do glukometru vždy noste v ochranném obalu, abyste zamezili jejich přehřátí nebo zvlhnutí. Glukometr i odběrové pero uchovávejte v pouzdře, které chrání před nečistotami nebo nárazy.

A co kalibrace glukometru?

Glukometr může být kalibrován na plazmu či tzv. plnou krev. Většina dnešních přístrojů je však kalibrována na plazmu (projděte si návod přiložený k vámi vybranému glukometru). Za kalibraci jsou často vydávány i jiné faktory: kontrola přesnosti glukometru či nastavení přístroje podle zvolených testovacích proužků:

 • Při podezření na špatné měření přístroje a pro zajištění nejpřesnějších výsledků si můžete přesnost ověřit kontrolními roztoky podle návodu výrobce.
 • Nastavení glukometru v závislosti na šarži měřících proužků se provádí ručně či automaticky (pomocí čipu). Nenajdete-li na balení označení Codefree, nastavení provedete pomocí přiloženého unikátního kódu.

i

Na hodnotu změřenou na glukometru je třeba se dívat jako na interval možných glykémií v rámci povolené odchylky měření. Tedy pokud naměříte 4,0 mmol/l, hodnota glykémie ve vaší krvi se může pohybovat v rozmezí od 3,17 až po 4,6 mmol/l.

Testovací proužky do glukometru a další příslušenství

Hledáte testovací proužky do glukometru nebo třeba kontrolní roztok? V naší nabídce naleznete rovněž vhodné příslušenství ke glukometrům. Na co vše se můžete těšit?

 • Testovací proužky ke glukometru jsou jednorázové a musí se spotřebovat do 3 měsíců po otevření. Uchovávají se v suchu v originální lahvičce a je nutné používat pouze kompatibilní proužky do glukometru.
 • Lancety jsou jednorázové jehličky, které se vkládají do odběrového pera a slouží k provedení vpichu v místě odběru krve. Někdy lze vložit i tzv. bubínek s několika lancetami.
 • Autolanceta je odběrové pero, do kterého se na jednom konci vkládá lanceta a na druhém konci se reguluje hloubka vpichu. Natažením pružiny a stisknutím se provádí samotný vpich.

Nepodceňujte cenu testovacích proužků. Testovací proužky pro glukometr budete dokupovat velmi často a zbytečně drahé kousky by se pro vás mohly snadno stát příliš nákladné.

Glukometry – cena hraje roli

Prohlížíte si glukometry a přemýšlíte, proč jsou si některé modely tak silně cenově odlišné? Důvodů může být hned několik. Mezi nejčastější patří počet testovacích proužků, které jsou součástí balení a množství funkcí a vychytávek, kterými dotyčný glukometr disponuje. Dalším důvodem může být technologie měření – cena laserového glukometru se může vyšplhat klidně na 10 tisíc korun.

Věděli jste, že díky předpisu od diabetologa vám může glukometr uhradit pojišťovna? Nárok pak máte i na roční příděl proužků. Bližší informace se dozvíte u své zdravotní pojišťovny.

Co by měl splňovat ten nejlepší glukometr?

Zajímá vás, jak vybrat ten nejlepší glukometr? Každý model je trochu jiný – proto se podívejte na nejdůležitější parametry, na které je důležité dát při výběru pozor.

 • Rozsah měření určuje, jakou nejvyšší a nejnižší hodnotu dokáže přístroj naměřit.
 • Doba měření udává, za jak dlouho po vložení testovacího proužku se dozvíte výsledek.
 • Velikost vzorku se měří v mikrolitrech (μl) a udává potřebný objem kapky krve k měření.
 • Napájení probíhá z baterie či dobíjecího akumulátoru. Akumulátor netřeba měnit, stačí jej jen občas dobít.
 • Velký a podsvícený displej ocení senioři a lidé, kteří mají problémy se zrakem.
 • Codefree znamená, že není nutné zadávat kódovací číslo, které obsahují testovací proužky do glukometru.
 • Alarm je možné nastavit pro různé časy měření, aby vás vždy upozornil, kdy si máte změřit glykémii.

i

Před pořízením glukometru si také zjistěte, zda je přístroj překalibrován z plné krve na plazmu. Pokud není, výsledky se stávají chybnými. Také si zkontrolujte, zda máte nastavené měření glykémie v jednotkách mmol/l. V zahraničí se hodnoty měří v mg/dl.

Lepší glukometry nabízí více funkcí

Některé glukometry nabízí nadstandardní funkce, díky kterým budete mít stav cukru v krvi stále pod kontrolou.

 1. Uvedení data a času a značení glykémie symbolem „před jídlem” či „po jídle” pro lepší přehled.
 2. Zobrazení křivky denního vývoje glykémie nebo ukázky týdenních, měsíčních a čtvrtletních průměrů.
 3. Měření obsahu ketolátek v krvi vytvořených při dlouhodobě vysoké hladině krevního cukru – hyperglykémie.
 4. Podle naměřené hodnoty glykémie dokážou glukometry poradit, jakou hodnotu inzulínu je potřeba aplikovat.
 5. Pomocí mobilní aplikace a funkce Bluetooth lze komunikovat s počítačem i chytrým telefonem.

Zajímá vás spokojenost zákazníků s jednotlivými glukometry? Recenze mluví za vše.

Skrýt popis
Pomohla vám tato informace?
Tento formulář slouží pouze k hodnocení informací v popisu výše.
Pokud máte dotaz k produktům, službám, dopravě či jiný požadavek, využijte zákaznické podpory.
Co bychom v něm měli zlepšit? Chybí vám zde něco? Je něco uvedeno špatně? Podělte se.

Nejprodávanější

1.
Glukometr bez kódování, velmi snadná obsluha, velký a snadno čitelný displej, snadné vyhodnocení výsledků, barevné LED indikátory, paměť pro 100 naměřených hodnot, vč. datumu a času
-10 %
679,-
609,-

2.
Glukometr glukometru SD Gluco Navii NFC + balení 50ks proužků
-10 %
659,-
589,-

3.
Glukometr - pro přesné měření cukru v krvi, zlaté elektrody, vysoká přesnost, jednoduchá a snadná obsluha bez kódování, malá kapka krve pro bezbolestný vpich, paměť pro 500 naměřených hodnot, vč. 10 ks měřicích proužků
-14 %
583,-
499,-

Další nejprodávanější
10 položek
4,5 44×
SD Biosensor Akční SET - r SD Codefree PLUS + 50 proužků
Glukometr bez kódování, velmi snadná obsluha, velký a snadno čitelný displej, snadné vyhodnocení výsledků, barevné LED indikátory, paměť pro 100 naměřených hodnot, vč. datumu a času
Zlevněno -10 %
609,- 679,-
Skladem
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: BIOGL572
3,9 43×
SD Biosensor Akční SET - Glukometr SD Gluco Navii NFC + 50 proužků
Glukometr glukometru SD Gluco Navii NFC + balení 50ks proužků
Zlevněno -10 %
589,- 659,-
Skladem
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SDBGL003
4,9 11×
iHealth ALD 602 odběrové pero
Odběrové pero Odběrové pero iHealth pro lancety 28GI
Zlevněno -18 %
179,- 219,-
Skladem
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: EAIH015a8
3,9 15×
SINOCARE Glukometr Safe AQ Smart
Glukometr - bez potřeby kódování, pro měření obsahu cukru v krvi, vhodný pro osobní použití, velký displej, výsledek za 5 sekund, součástí balení je odběrové pero, 25 ks náhradních lancet, 25 ks testovacích proužků, pouzdro
719,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SINGL681
5,0
SD Biosensor Codefree set + 10 proužků
Glukometr - pro přesné měření cukru v krvi, zlaté elektrody, vysoká přesnost, jednoduchá a snadná obsluha bez kódování, malá kapka krve pro bezbolestný vpich, paměť pro 500 naměřených hodnot, vč. 10 ks měřicích proužků
Zlevněno -14 %
499,- 583,-
Skladem
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SDBGL392
4,2 15×
SINOCARE Glukometr Safe AQ Angel
Glukometr - bez potřeby kódování, pro měření obsahu cukru v krvi, vhodný pro osobní použití, velký displej, výsledek za 5 sekund, součástí balení je odběrové pero, 25 ks náhradních lancet, 25 ks testovacích proužků, pouzdro
549,-
Skladem > 10 ks
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: SINGL787
4,9 11×
iHealth ALD 602 odběrové pero
Odběrové pero Odběrové pero iHealth pro lancety 28GI
169,-
Rozbaleno
Do půlnoci objednáš, ráno v AlzaBoxu máš.
Info
Objednací kód: EAIH015a8
4,8
Beurer GL 44
Glukometr vhodný pro osobní použití pro měření obsahu cukru v krvi, podsvícený LCD displej, jednoduché měření, doba měření cca 5 sekund, součástí balení je odběrové pero, 5 jehel, 5 testovacích proužků, baterie, pouzdro, deník
Novinka
1 671,-
Skladem > 5 ks u dodavatele
Objednací kód: BEU403a
Beurer 457.24
Glukometr Sterilní lancety jemné, 100ks (4 balení po 25ks), jemný odběr, velikost 33G, snadné zacházení
299,-
Skladem > 10 ks u dodavatele
Objednací kód: BRRglkm2
5,0
Beurer GL 50 BLC
Glukometr na přesné měření obsahu cukru v krvi,codefree prouzky, velký XXL displej, 480 pamětí, měření na alternativních částech těla (AST), rozsah měření 1.1 - 35mmol / l ,klinicky testováno, černá barva
1 499,-
Momentálně nedostupné
Objednací kód: BEU0051v

Glukometry

Glukometr – nejdůležitější informace a tipy nejen pro diabetiky Pravidelné měření cukru v krvi je pro některé diabetiky denním chlebem. Na základě výsledků měření se vyhodnocuje, zda je nastavená léčba efektivní. Bez měření to prostě nejde. Potřebujete si pořídit nový glukometr a nevíte, jaký přistroj si vybrat? Nebo se chcete...
Není vám dobře a chcete si být jisti, že se nejedná o závažnější onemocnění, při kterém jsou potřeba antibiotika? Vyzkoušejte jednoduchý CRP test o ověřte si, že jsou vaše CRP hodnoty v normě. Máme pro vás podrobný návod, z něhož rychle zjistíte, jaké máte hodnoty CRP v...
Žijeme ve velmi nejisté době. Už nás netrápí jen pracovní stres a povinnosti. Bojíme se o své zdraví a zdraví svých blízkých. Nutně si od všeho potřebujeme odpočinout a pořádně relaxovat. Masáž je velmi efektivní způsob relaxace těla i duše. Díky našemu článku se...
článekVysoký tlak – proč je tak nebezpečný a jak jej snížit? Vysoký tlak netrápí jen staré a obézní lidi. Toto onemocnění se může týkat i vás! Odhaduje se, že hypertenzí trpí až 50 % dospělé populace. Vysoký tlak patří mezi tzv. civilizační choroby. Připravili jsme pro vás komplexní přehled nejdůležitějších informací o tomto...
Více článků

Glukometry

V kategorii Glukometry máme právě teď na Alza.cz celkem 10 produktů.
Podívejte se na produkty seřazené podle ceny od nejlevnějšího v kategorii levné glukometry Produkty seřazené od nejdražšího po nejlevnější hledejte v kategorii nejdražší glukometry Zboží seřazené dle prodejnosti od nejvíce po nejméně prodávané najde v kategorii nejprodávanější, nejlepší glukometry Produkty řazené dle hodnocení uživatelů od nejlepšího najdete v glukometry recenze
P-DC1-WEB18
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací