Black&Decker BDCDC18HTSA
1.4 9 ratings
Cordless Drill without hammer, 18 V, maximum torque: 30 Nm, chuck range: 10 mm
Code:  BODK186
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
Black&Decker BDCDC18HTSA
Specifications
Number of batteries
1
Battery voltage
18 V
Battery capacity
1.5 Ah (1,500 mAh)
Power Supply
AKU
Battery
Number of batteries
1
Battery voltage
18 V
Battery capacity
1.5 Ah (1,500 mAh)
Weight
Weight
1.3 kg
Performance
Max. torque
30 Nm