K čemu je hrudní pás dobrý?
Hrudní pás se hodí každému, kdo provádí intenzivní fyzickou zátěž. Využijete ho při chůzi, běhu, jízdě na kole, plavání, aerobiku i lezení po skalách. K hrudnímu pásu můžete navíc připojit další zařízení, která změří další faktory, jako je objem spálených kalorií, délka kroku nebo čas cvičení. Z toho všeho si pak ve fitness aplikaci sestavíte komplexní přehled pro každou aktivitu.
i
Některé hrudní pásy se také umí propojit se zařízením posilovny, jako je běžecký pás nebo rotoped, díky čemuž získáte ještě detailnější a přesnější údaje.
Jak hrudní pásy fungují?
Hrudní pásy mohou fungovat na dvou principech. Optický senzor měří aktivitu za pomoci světelných paprsků které vysílá LED dioda. Pořídit lze i hrudní pás s elektronickým senzorem, který měří impulzy ze srdce.
Hrudní pásy s optickým senzorem a jeho pro a proti
Hrudní pásy s optickým senzorem patří mezi nejoblíbenější.
- Nejčastěji používané.
- Volnější a pohodlnější.
- Nemusí fungovat pro tmavší odstíny pokožky.
- Zpožděné výsledky.
Hrudní pásy s elektronickým senzorem mají také své plusy a mínusy
Hrudní pásy s elektronickým senzorem jsou ideální pro dokonalé měření.
- Měří velmi přesné hodnoty.
- Okamžitě jasné výsledky.
- Musí být velmi těsně připevněny – ztráta pohodlí.
Jak se hrudní pásy propojují s telefonem?
Hrudní pásy používají jednu ze dvou technologií, díky kterým se připojují k telefonu nebo dalším zařízením.
- Hrudní pásy s Bluetooth používají stejný signál, díky kterému propojujete třeba sluchátka a reproduktory.
- Hrudní pásy s ANT+ využívají systém, který nejčastěji najdeme právě ve fitness vybavení. Jeho výhodou je nízká energetická náročnost, vyšší účinnost přenosu a propojení s více zařízeními najednou.
Podle čeho hrudní pásy vybírat?
Hrudní pásy se typicky skládají ze dvou částí: pružného popruhu a pouzdra, ve kterém je uložená ta podstatná část – senzory a přenosové zařízení.
Jak má vypadat samotný hrudní pás?
Popruh pro hrudní pás vybírejte podle toho, jak ho plánujete využívat. Zaprvé zkontrolujte, zda vám vyhovuje jeho rozměr – ten je typicky nastavitelný. Poté se podívejte na další vlastnosti. Na chůzi nebo běh se bude hodit, aby byl protiskluzový. Můžete si taky vybrat z několika barevných provedení.
Na co myslet u elektronické části?
Bez pouzdra s elektronickými částmi funguje hrudní pás jedině jako inovativní módní doplněk. Zaměřte se proto při výběru na to, jaké technické vlastnosti jsou pro vás důležité. Zvažte taky, na jaké sporty budete pás používat. Třeba pro plavání je nezbytné, aby bylo pouzdro voděodolné. Hodí se to ale i na suchu, pot může být zrádný.
Pořízením hrudního pásu to nekončí. Další krok je naučit se, co naměřené hodnoty znamenají a jak podle nich přizpůsobit svůj pravidelný trénink. S tím vám pomůže náš článek o významu a využití tepové frekvence při cvičení.
Skrýt popis