Huawei S220-48T4X
Switch -, QoS, VLAN, rack
Code:  HUA24004 Producer's Website:
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
Huawei S220-48T4X
Specifications
Width
442 mm
Height
43.6 mm
Depth
220 mm
Number of LAN ports with 1 Gbit speed
48
Weight
2,710 g
Dimensions
Width
442 mm
Height
43.6 mm
Depth
220 mm
LAN port transmission speed
48
Weight
2,710 g
Material
Body material
Metal
Operating temperature
Minimum operating temperature
-5 °C
Maximum operating temperature
50 °C