Mean Well DRS-480-24
Power Supply switching, direct output, voltage range: 24 - 24 V, maximum power current 20000 mA, maximum power output 480 W, surge protection, short circuit protection, overheat protection
Installment calculator 4,9%  interest from 191,- monthly
Mean Well DRS-480-24 8,299,- Ordered on request
Buy
Mean Well DRS-480-24
Specifications
Type
Switching
Construction
Industrial
Type of current
Direct
Minimum voltage
24 V
Maximum voltage
24 V
Type
Switching
Construction
Industrial
Output characteristic
Type of current
Direct
Minimum voltage
24 V
Maximum voltage
24 V
Maximum current
20,000 mA
Maximum power
480 W
Features
Safeguards
Overheat protection, Short circuit protection, Surge protection
Output connector
Screw terminal
Dimensions and weight
Width
145 mm
Height
120 mm
Depth
10.5 mm