Mean Well HDR-150-24
5 6 ratings
Power Supply switching, direct output, voltage range: 21.6 - 24 V, maximum power current 6250 mA, maximum power output 150 W, surge protection, short circuit protection
Price Guarantee
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
Mean Well HDR-150-24 959,- In stock 3 pcs
Buy
Mean Well HDR-150-24
Specifications
Type
Switching
Construction
Industrial
Type of current
Direct
Minimum voltage
21.6 V
Maximum voltage
24 V
Type
Switching
Construction
Industrial
Output characteristic
Type of current
Direct
Minimum voltage
21.6 V
Maximum voltage
24 V
Maximum current
6,250 mA
Maximum power
150 W
Features
Features
Voltage control
Safeguards
Short circuit protection, Surge protection
Output connector
Screw terminal
Dimensions and weight
Width
90 mm
Height
110 mm
Depth
65 mm