Mean Well LRS-100-15
Power Supply switching, direct output, voltage range: 15 - 15 V, maximum power current 7 A, maximum power output 105 W, surge protection, short circuit protection
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store. Watch Availability
Add to list
Mean Well LRS-100-15 499,- Currently Unavailable
Mean Well LRS-100-15
Specifications
Type
Switching
Construction
Industrial
Type of current
Direct
Minimum voltage
15 V
Maximum voltage
15 V
Type
Switching
Construction
Industrial
Output characteristic
Type of current
Direct
Minimum voltage
15 V
Maximum voltage
15 V
Maximum current
7 A
Maximum power
105 W
Features
Features
Voltage control
Safeguards
Short circuit protection, Surge protection
Output connector
Screw terminal
Dimensions and weight
Width
97 mm
Height
129 mm
Depth
30 mm