Mean Well LRS-150-24
5 13 ratings
Power Supply switching, direct output, voltage range: 24 - 24 V, maximum power current 6.5 A, maximum power output 156 W, LED indication, surge protection, short circuit protection, overheat protection
Mean Well LRS-150-24 569,- Ordered on request
Buy
Mean Well LRS-150-24
Specifications
Type
Switching
Construction
Industrial
Type of current
Direct
Minimum voltage
24 V
Maximum voltage
24 V
Type
Switching
Construction
Industrial
Output characteristic
Type of current
Direct
Minimum voltage
24 V
Maximum voltage
24 V
Maximum current
6.5 A
Maximum power
156 W
Features
Features
LED indication, Voltage control
Safeguards
Overheat protection, Short circuit protection, Surge protection
Output connector
Screw terminal
Dimensions and weight
Width
97 mm
Height
159 mm
Depth
30 mm