Mean Well MDR-100-24
Power Supply switching, direct output, voltage range: 24 - 30 V, maximum power current 4 A, maximum power output 96 W, surge protection, short circuit protection, overheat protection
Mean Well MDR-100-24 1,102,- Ordered on request
Buy
Mean Well MDR-100-24
Specifications
Type
Switching
Construction
Industrial
Type of current
Direct
Minimum voltage
24 V
Maximum voltage
30 V
Type
Switching
Construction
Industrial
Output characteristic
Type of current
Direct
Minimum voltage
24 V
Maximum voltage
30 V
Maximum current
4 A
Maximum power
96 W
Features
Features
Voltage control
Safeguards
Overheat protection, Short circuit protection, Surge protection
Output connector
Screw terminal
Dimensions and weight
Width
90 mm
Height
100 mm
Depth
55 mm