Mean Well RSD-100B-12
Power Supply stabilised, direct output, voltage range: 12 - 12 V, maximum power current 8400 mA, maximum power output 100 W, surge protection, short circuit protection, input reverse polarity protection
Mean Well RSD-100B-12 2,149,- Ordered on request
Buy
Mean Well RSD-100B-12
Specifications
Type
Stabilised
Construction
Industrial
Type of current
Direct
Minimum voltage
12 V
Maximum voltage
12 V
Type
Stabilised
Construction
Industrial
Output characteristic
Type of current
Direct
Minimum voltage
12 V
Maximum voltage
12 V
Maximum current
8,400 mA
Maximum power
100 W
Features
Safeguards
Input reverse polarity protection, Short circuit protection, Surge protection
Output connector
Screw terminal
Dimensions and weight
Width
70 mm
Height
220 mm
Depth
45 mm