Richter Czech RV. BLACKDOG.40
4.3 43 ratings
Padlock - steel, 217g, resistance to weather conditions and reinforced caliper, 5 keys
Price Guarantee
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
Warranty 24 months Code:  RICHmhzam03
Richter Czech RV. BLACKDOG.40 119,- In stock 5 pcs
Buy
Richter Czech RV. BLACKDOG.40
Specifications
Lock type
Key
Features
Reinforced caliper, Resistance to weather conditions
Resistant against
Corrosion
Body material
Steel
Saddle diameter
7.2 mm
Lock Type
Key
Features
Resistant against
Corrosion
Body material
Steel
Dimensions
Saddle diameter
7.2 mm
Saddle width
19.6 mm
Saddle height
22 mm
Body width
40 mm
Body depth
20 mm
Body height
61 mm