Zalman ZM-NS2000
4.5 229 ratings
Laptop Cooling Pad - for laptops up to 17", USB hub, 200mm fan, from 470 to 610RPM, positionable
Code:  CA068c1 Producer's Website:
Zalman ZM-NS2000
Specifications
Max. supported diagonal of your laptop
17"
Features
Adjustable speed, Positioning
power
USB
The number of USB ports
3 ×
Material
Metal, Plastic
Usage
17"
Features
Adjustable speed, Positioning
power
USB
The number of USB ports
3 ×
Material
Metal, Plastic
Cooling system
type of cooling
Active
number of fans
1 ×
Fan diameter
200 mm
Max. fan speed
610 RPM
Max. fan noise
20 dB
Dimensions and weight
Width
377 mm
Height
52 mm
Depth
283 mm