24" Orava LT-ANDR24 1224
3.6 7 ratings
Television - SMART ANDROID LED, 61cm, HD Ready , 50 / 60Hz (50Hz), Direct,, 3× HDMI, 2× USB, CI+, USB recording, WiFi, Bluetooth, DLNA, Google Assistant, Android TV, VESA 75×75, 5 W speaker(s), F
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store. Watch Availability
Add to list
24" Orava LT-ANDR24 1224 4,449,- Currently Unavailable
24" Orava LT-ANDR24 1224
Specifications
Compare
Energy efficiency class in SDR mode
F
Energy consumption in SDR mode
21 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
21 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode
F
Diagonal
24 " (60.96 cm)
Energy specifications
Energy consumption in SDR mode
Energy consumption in HDR mode
Screen size and resolution
Diagonal
24 " (60.96 cm)
Display resolution
1366 × 768
Screen
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
LED
Backlight
Direct
Operating system
Operating system
Android TV
Model year
Model year
2022
Application
Global applications
Apple TV, Canal+, Disney+, Google Duo, Kodi, NETFLIX, OKTAGON TV, YouTube
Czech apps
Oneplay, Skylink Live TV, SledováníTV, Vodafone TV
Slovak apps
Skylink Live TV, SledováníTV, Voyo
Voice assistant compatibility
Google Assistant
TV functions
Multimedia features
Playback from USB, Recording to USB
Connectivity
Wireless connection
Bluetooth, DLNA, WiFi
Audio-video connectors
HDMI 2.0
Total number of HDMI ports
3 ×
Number of HDMI 2.0 ports
3 ×
Video connectors
D-SUB (VGA)
Audio connectors
Headphone output (AUX)
Data and system connectors
CI+, LAN (RJ-45), USB
Total number of USB ports
2 ×
Charging options
12V adapter
Dimensions and weight
TV width
55.3 cm
TV height
37.4 cm
TV depth
18.4 cm
TV weight
3.6 kg
Height without stand
33.4 cm
Depth without stand
4.1 cm
Base width / leg spacing
30 cm
VESA mounting
Colour
Colour
Black
Audio
Speaker performance
5 W
Package contents
Control in package
Classic
More Specifications
Orava Distribution, Ostravská 494, Sviadnov, [email protected]
Note:
Specifications can be changed without notice. Images are for illustrative purposes only.
Questions and answers: 24" Orava LT-ANDR24 1224
Accessories for 24" Orava LT-ANDR24 1224