65" LG 65QNED85A6C
4.1 15 ratings
We will bring it up. We will mount it on the wall. Choose a time.
Info
Television - SMART, 165cm, 4K Ultra HD, 100 / 120Hz (100Hz), Mini LED, HDR10, HLG and Dolby Vision IQ, local dimming, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 4× HDMI, 2× USB, USB recording, Bluetooth, DLNA, Chromecast, game mode, voice control, Amazon Alexa, Apple Airplay 2, webOS, VESA 300×300, 20 W speaker(s), Dolby Digital AC3, E
Buy with code ALZADNY15
-3 % off new 21,290,- New 21,990,-
Installment calculator 4,9%  interest from 490,- monthly
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
65" LG 65QNED85A6C 21,290,- Unsealed - in stock 2 pcs
Buy
65" LG 65QNED85A6C
65" LG 65QNED85A6C is an almost new item, in perfect condition, and comes with a full warranty. However, someone opened the original packaging before you. Why? It could have been an unwanted gift. For detailed information, click here.
Specifications
Compare
Diagonal
65 " (165.1 cm)
Display resolution
3840 × 2160 px
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
Max refresh rate in game mode (4K resolution)
144 Hz
Screen size and resolution
Diagonal
65 " (165.1 cm)
Display resolution
3840 × 2160 px
Screen
Panel refresh rate
100 / 120 Hz
144 Hz
Technology
Mini LED
Backlight
Mini LED
Screen surface
Matte
Colour depth
10
Operating system
Operating system
webOS
Interface Language
Czech, English
Model year
Model year
2025
Application
Global applications
Czech apps
AntikTV, Kuki, LepšíTV, Oneplay, Prima+, Skylink Live TV, SledováníTV, Telly
Slovak apps
AntikTV, Kuki, LepšíTV, O2 TV, SledováníTV, Voyo
Hungarian apps
AntikTV
Voice assistant compatibility
Amazon Alexa, Apple Home Kit
TV functions
Gaming features
AMD FreeSync Premium, GAME MODE, VRR (Variable Refresh Rate)
Connectivity
WiFi standards
WiFi 6
Audio-video connectors
HDMI 2.1
Total number of HDMI ports
4 ×
Number of HDMI 2.1 ports
4 ×
Audio connectors
Digital optical output
Data and system connectors
CI+ 1.4, LAN (RJ-45), USB
Total number of USB ports
2 ×
Charging options
AC 220-240V
Tuners
Tuner type
DVB-C, DVB-S2, DVB-T2 HEVC
Dimensions and weight
TV width
TV height
92.5 cm
TV depth
28 cm
TV weight
23.3 kg
Height without stand
84 cm
Depth without stand
2.97 cm
Base width / leg spacing
VESA mounting
300×300
Colour
Colour
Black
Package contents
Control in package
Smart with voice control
Package contents
Removable stand
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode
E
Energy consumption in SDR mode
85 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
144 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode
G
Standby consumption
0.5 W
Power outlet type
Country
Austria, Croatia, Czechia, France, Germany, Hungary, Poland, Romania, Russia, Slovakia, Slovenia
More Specifications
Note:
Specifications can be changed without notice. Images are for illustrative purposes only.
Accessories for 65" LG 65QNED85A6C