55" LG 55QNED80B6B
We will bring it up. We will mount it on the wall. Choose a time.
Info
Television - SMART, 139cm, 4K Ultra HD, 50 / 60Hz (50Hz), Mini LED, HDR10 and HLG, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 3× HDMI, 1× USB, USB recording, WiFi, Bluetooth, DLNA, Chromecast, Miracast, game mode, voice control, Google Assistant, Amazon Alexa, Apple Airplay 2, webOS, VESA 300×200, 20 W speaker(s), Dolby Digital AC3, F
New arrival 14,990,-
Price Guarantee
Installment calculator 4,9%  interest from 345,- monthly
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
55" LG 55QNED80B6B
Specifications
Compare
Diagonal
55 " (139.7 cm)
Display resolution
3840 × 2160
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
Mini LED
Screen size and resolution
Diagonal
55 " (139.7 cm)
Display resolution
3840 × 2160
Screen
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
Mini LED
Backlight
Screen surface
Matte
Colour depth
10
webOS
Interface Language
Czech, English, French, German, Hungarian, Italian, Russian, Slovak, Spanish, Ukrainian
Czech apps
AntikTV, Kuki, LepšíTV, Oneplay, Prima+, Skylink Live TV, SledováníTV, Telly, Vodafone TV
Slovak apps
AntikTV, Kuki, LepšíTV, O2 TV, Skylink Live TV, SledováníTV, Voyo
Voice assistant compatibility
Amazon Alexa, Apple Home Kit, Google Assistant
TV functions
Gaming features
GAME MODE, VRR (Variable Refresh Rate)
Connectivity
WiFi standards
WiFi 5
Audio-video connectors
HDMI 2.0
Total number of HDMI ports
3 ×
Number of HDMI 2.0 ports
3 ×
Audio connectors
Digital optical output
Data and system connectors
CI+ 1.4, LAN (RJ-45), USB
Total number of USB ports
1 ×
Charging options
AC 220-240V
Tuners
Tuner type
DVB-C, DVB-S2, DVB-T2 HEVC
Dimensions and weight
TV width
TV height
78 cm
TV depth
23 cm
TV weight
11.6 kg
Height without stand
71.8 cm
Depth without stand
6.79 cm
Base width / leg spacing
Package width
136 cm
Package height
84.5 cm
Box depth
14.2 cm
Package weight
15.8 kg
Colour
Black, Grey
Package contents
Control in package
Smart with voice control
Package contents
Removable stand
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode
F
Energy consumption in SDR mode
77 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
120 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode
G
Standby consumption
0.5 W
Power outlet type
Country
Austria, Croatia, Czechia, France, Germany, Hungary, Poland, Romania, Russia, Slovakia, Slovenia
More Specifications
Note:
There are no posts in this discussion.
Accessories for 55" LG 55QNED80B6B