55" STRONG SRT55UG7773C
5 1 rating
Television - SMART LED, 139cm, 4K Ultra HD, 50 / 60Hz (50Hz), Direct, HDR10, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 2× HDMI, CI+, WiFi, Bluetooth, DLNA, Chromecast, Miracast, voice control, Google Assistant, Google TV, VESA 400×200, 20 W speaker(s), Dolby Atmos, G
Price Guarantee
Installment calculator 4,9%  interest from 230,- monthly
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
55" STRONG SRT55UG7773C
Specifications
Compare
Diagonal
55 " (139.7 cm)
Display resolution
3840 × 2160
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
LED
Screen size and resolution
Diagonal
55 " (139.7 cm)
Display resolution
3840 × 2160
Screen
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
LED
Backlight
Direct
Maximum brightness
250 nt
Colour depth
8
Operating system
Operating system
Google TV
Model year
Model year
Application
Global applications
Czech apps
AntikTV, Kuki, LepšíTV, Oneplay, Prima+, Skylink Live TV, SledováníTV, Telly, Vodafone TV
Slovak apps
AntikTV, Kuki, LepšíTV, O2 TV, Skylink Live TV, SledováníTV, Voyo
Voice assistant compatibility
Google Assistant
Connectivity
WiFi standards
WiFi 5
Audio-video connectors
HDMI 2.0
Total number of HDMI ports
2 ×
Number of HDMI 2.1 ports
3 ×
Audio connectors
Analog audio input, Digital optical output, Headphone output (AUX)
Data and system connectors
CI+, LAN (RJ-45), USB
Charging options
AC 220-240V
Tuners
Tuner type
DVB-C, DVB-S2, DVB-T2 HEVC
Dimensions and weight
TV width
TV height
TV depth
TV weight
11.8 kg
Height without stand
Depth without stand
8.94 cm
Base width / leg spacing
56.5 cm
VESA mounting
Colour
Colour
Grey, Silver
Audio
Speaker performance
20 W
Audio formats
Dolby Atmos
Package contents
Control in package
Smart with voice control
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode
G
Energy consumption in SDR mode
84 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
84 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode
G
Standby consumption
0.5 W
Maximum power consumption
150 W
Power outlet type
Country
Austria, Czechia, Germany, Hungary, Poland, Slovakia
More Specifications
Note:
Specifications can be changed without notice. Images are for illustrative purposes only.
There are no posts in this discussion.
Accessories for 55" STRONG SRT55UG7773C
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 55" STRONG SRT55UG7773C
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 55" STRONG SRT55UG7773C
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 55" STRONG SRT55UG7773C
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 55" STRONG SRT55UG7773C