65" Philips 65MLED820
We will bring it up. We will mount it on the wall. Choose a time.
Info
Television - SMART, 165cm, 4K Ultra HD, 50 / 60Hz (50Hz), Mini LED, HDR10, HDR10+ and HLG, local dimming,, 3× HDMI, 2× USB, CI+, DLNA, game mode, Google Assistant, Amazon Alexa, Titan OS, VESA 300×300, 20 W speaker(s), DTS:X, Dolby Atmos and Dolby Digital AC4, F
Buy with code ALZADNY30
-5 % off new 21,490,- New 22,842,-
Installment calculator 4,9%  interest from 494,- monthly
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
65" Philips 65MLED820 21,490,- As good as new - in stock 1 pcs
Buy
65" Philips 65MLED820
65" Philips 65MLED820 is fully functional and a great deal. It may have some minor scratches, but it's still ready to use. For more detailed information, click here.
Specifications
Compare
Diagonal
65 " (165.1 cm)
Display resolution
3840 × 2160
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
Mini LED
Screen size and resolution
Diagonal
65 " (165.1 cm)
Display resolution
3840 × 2160
Screen
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
Mini LED
Backlight
Screen surface
Glossy
Maximum brightness
600 nt
Colour depth
8
Operating system
Operating system
Titan OS
Interface Language
Czech, English, French, German, Hungarian, Italian, Russian, Slovak, Spanish, Ukrainian
Model year
Model year
Application
Global applications
Amazon Prime Video, Canal+, Deezer, Disney+, HBO Max, NETFLIX, Rakuten TV, YouTube
Czech apps
LepšíTV, Oneplay, Prima+
Slovak apps
LepšíTV, O2 TV, Voyo
Voice assistant compatibility
Amazon Alexa, Google Assistant
Connectivity
Wireless connection
DLNA
WiFi standards
WiFi 5
Audio-video connectors
HDMI 2.0
Total number of HDMI ports
3 ×
Number of HDMI 2.0 ports
3 ×
Audio connectors
Digital optical output, Headphone output (AUX)
Data and system connectors
CI+, USB
Total number of USB ports
2 ×
Charging options
AC 220-240V
Dimensions and weight
TV width
TV height
TV depth
TV weight
15.32 kg
Height without stand
Depth without stand
4.55 cm
Base width / leg spacing
VESA mounting
Colour
Colour
Black
Package contents
Control in package
Smart with voice control
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode
F
Energy consumption in SDR mode
102 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
190 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode
G
Standby consumption
0.5 W
Maximum power consumption
190 W
Typical power consumption
102 W
Power outlet type
Country
Austria, Croatia, Czechia, France, Germany, Hungary, Poland, Romania, Russia, Slovakia, Slovenia
More Specifications
Pernerova 702/39, 186 00 Prague 8,   [email protected]
Note:
Specifications can be changed without notice. Images are for illustrative purposes only.
Accessories for 65" Philips 65MLED820