Berger Wall lamp 1037-WL-15 LED black
4.5 2 ratings
Wall Lamp - LED, power input 15 W, luminous flux 750 lm, material: aluminium and metal, IP20
Price Guarantee
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
Warranty 24 months Code:  BERgr03
Berger Wall lamp 1037-WL-15 LED black 1,049,- In stock 1 pcs
Buy
Specifications
Style
Classic, Modern
Colour
Black
Material
Aluminium, Metal
Usage
Interior
Recommended use
Bedroom, Dining room, Living room
Material and style
Style
Classic, Modern
Colour
Black
Material
Aluminium, Metal
Purpose and use
Usage
Interior
Recommended use
Specific placement
Wall-mounted
Voltage and input power
Input voltage
230 V
Power consumption
15 W
Light
Luminous flux
750 lm
Chromaticity
4,000 K
Safety class
Degree of protection IP
IP20
Connectivity
Power supply
Power plug
More Specifications
DS EXIM s.r.o.,K Libuši 5/22, Praha 4, 148 00, [email protected] +420 602 606 267
Note:
Variants Berger Wall lamp 1037-WL-15 LED black:
Berger Wall lamp 1037-WL-9 LED black
Wall Lamp - LED, power input 9 W, luminous flux 450 lm, height 60 cm, width 6 cm, material: aluminium and metal, IP20