D-Link DES-1210-28P
5 2 ratings
Switch - 28 port, QoS, PoE, VLAN, manageable, rack
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store. Watch Availability
Add to list
D-Link DES-1210-28P 6,039,- Currently Unavailable
D-Link DES-1210-28P
Specifications
Compare
Width
440 mm
Height
44 mm
Depth
210 mm
Frame width
440 mm
Number of LAN ports with 100 Mbit speed
28
Dimensions
Width
440 mm
Height
44 mm
Depth
210 mm
Frame width
440 mm
LAN port transmission speed
28
Material
Body material
Metal
Operating temperature
Minimum operating temperature
-5 °C
Maximum operating temperature
50 °C
PoE properties
PoE standard
802.3af (PoE), 802.3at (PoE+)
Performance
193 W
Maximum output power per port
30 W