Dobrý den, měl bych dotaz k této solární sprše. Už jsem o ní četl všechno a viděl i přímo reklamní video firmy Hawaj na YouTube přímo k této sprše. Ve videu bylo řečeno, že sprcha musí být pod stálým tlakem vody, aby fungovala. Tomu moc nerozumím. Představím si, že ke sprše připojím trubku s přívodem tlaku vody z vodní nádrže. Z této nádrže bude vodu odčerpávat vodní čerpadlo přímo do trubky - tudíž bude sprcha pod tlakem vody z této přívodní trubice. Otázkou je, když bude čerpadlo puštěné a sprcha nebude používaná nějaký čas kvůli ohřátí nové vody, tak jak si s tím ta sprcha poradí? S tím stálým tlakem vody z čerpadla? Má nějaký přetlakový ventil a nějaký odtok přebytečné vody, jakmile se vodou naplní? Jinak mi z toho vychází situace, že sprcha bude díky běžícímu čerpadlu pod velkým tlakem vody, která nebude mít kam odtéct a mohla by se poškodit. V tomto videu se ale jasně říká, že hadice by měla být stále pod tlakem. Děkuji za vysvětlení. External Link


