RYOBI mitre saw AKU EMS190DC (without AKU)
Mitre saw - desktop, suitable for wood, AKU drive type, other features: integrated vacuum, outer disc diameter 190 mm, left mitre cut 45°, right mitre cut 45°, adjustable tilt 45° (left), cutting depth 45 mm at 90°/90° angle, 38 mm at 90°/45° angle, 45 mm at 45°/90° angle, 38 mm at 45°/45° angle, 4500 rev/min, mounting key included in the package, weight 7.1 kg
RYOBI mitre saw AKU EMS190DC (without AKU) 5,890,- In stock 1 pcs at the supplier's
Buy
Možnost prodloužení záruky na 3 roky po registraci ZDE.
Specifications
Compare
Type
Desktop
Drive
AKU
Suitable for
Wood
Max. rotational speed
4,500 rev/min
Other features
Integrated vacuum
Type
Desktop
Drive
AKU
Suitable for
Wood
Features
Max. rotational speed
4,500 rev/min
Other features
Integrated vacuum
Size and weight
Weight
7.1 kg
Cut length
At an angle of 90°/90°
108 mm
At an angle of 90°/45°
108 mm
76 mm
At the angle of 45°/45°
76 mm
Disc
Outer diameter of the disc
190 mm
Adjustable angles
Left mitre
45 °
Right mitre
45 °
Left tilt
Cut depth
45 mm
38 mm
45 mm
At the angle of 45°/45°
38 mm
Packaging
Included
Mounting key
Usage
Product type
device
Category
Workshop tools
Battery
Voltage
18 V
Battery mode
Ryobi 18V One+