Marantz Professional MPM-2000U
5 8 ratings
Microphone - desktop,, capacitor, directional pickup, frequency: from 20Hz to 18000Hz, impedance: 200 Ohm frequency wireless transmission: 20 Hz up to 18000 Hz
Code:  MAR016c6 Producer's Website:
Don't like the alternatives? Choose from the full product list
Marantz Professional MPM-2000U
Specifications
Dimensions
Width
51 mm
Height
187 mm
Connection
Receiver connectors
USB
Compatibility
macOS, Windows
Microphone characteristics
Frequency from
20 Hz
Frequency to
18,000 Hz
Impedance
200 Ohm
Maximum sample rate
48 kHz