Strength Training

Strength Training – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.

Continue

7 reasons to shop for Strength Training on Alza.cz

  • We have a wide network of stores across the Czech Republic, where we follow all hygiene measures, as well as contactless AlzaBoxes (pick-up points).
  • You can see the availability of each item right away. Don't forget that we deliver on weekends too.
  • We accept most payment methods, including contactless and cryptocurrency.
  • You can easily return or exchange your product at any of our AlzaBoxes.
  • Need assistance? Our customer support is available 24/7.
  • We complement our range with accessories and additional services.
  • You'll find all the essential information for each product, and for some, user reviews to help with your selection.

What to consider when choosing Strength Training?

If you're planning to get Strength Training, there are a few aspects that can help you choose the right product. In the left menu, you can use the parametric filter to narrow down the selection to match your preferences. We also recommend sorting by popularity or price.

Make your selection easier. Click through our pre-made filters for the category: Strength Training

Are you looking for the best Strength Training? Browse products sorted by popularity, or consult the reviews from other users.

Cheapest vs. most expensive Strength Training

If you are looking for products based on price, you can browse the lowest priced Strength Training, or choose to sort by price from highest to lowest.

Hide description
1,258 Results
4.8 76×
Watch Price/Availability
Kompava LactoFree 90, 500 g, chocolate-banana
Protein -, banana and chocolate flavour - 50 Kč/portion - from 1,598 Kč/1 kg
Amazing Deal 799,- Save 261,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTsupl0768
4.4 90×
Watch Price/Availability
Spokey Monster 3 kg
Dumbell Set , weight: 3kg, weight of the set: 6 kg
  299,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTspo484
4.6 217×
Watch Price/Availability
GymBeam Creatine Performance 400 g, unflavored
Creatine monohydrate - standard, vegan, natural, powder
  389,-
Buy
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTgym537
4.4 9×
Watch Price/Availability
PROM-IN Pentha Pro Complete, 2500g chocolate
Protein whey, daily, 2250g, cranberry flavor - 45 Kč/portion - from 900 Kč/1 kg
  2,249,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTpro067
4.2 14×
Watch Price/Availability
GymBeam Protein Anabolic Whey 1000 g strawberry
Protein - whey, 50.2% protein, 26 servings, strawberry flavour - 669 Kč/1 kg
  669,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTgym2000
4.1 19×
Watch Price/Availability
PROM-IN CFM Clean 1000 g, strawberry
Protein - whey, concentrate, 71.7% protein, 25 servings, strawberry flavour - 50 Kč/portion - from 1,249 Kč/1 kg
  1,249,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTpro239
4.8 16×
Watch Price/Availability
Extrifit Long 80 Multiprotein, 2270 g chocolate
Protein - - 29 Kč/portion - from 947 Kč/1 kg
Amazing Deal 2,149,- Save 350,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTsupl0521
4.6 323×
Watch Price/Availability
Extrifit CFM Instant Whey 80, 1000g, strawberry
Protein - whey, protein: 75 % 33 portions, strawberry flavour - 36 Kč/portion - from 1,199 Kč/1 kg
  1,199,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTsupl0399
4.4 43×
Watch Price/Availability
Vilgain Clear Whey Isolate 500 g Peach fuzz
Protein - whey, isolate, 85% protein, 20 servings, peach flavour - 1,998 Kč/1 kg
  999,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTvil002
4.3 7×
Watch Price/Availability
TRINFIT Gym GX3
Multi Gym - can be used for: Shoulders, Back, Thorax, Arm, Stomach, Buttocks and Thighs, depth: 170cm, width: 102 cm, height: 205cm
  12,352,-
Buy
In stock 5 pcs at the supplier's
Order Code: SPTaaa2849
4.8 242×
Watch Price/Availability
Sharp Shape Kettlebell 8 kg
Kettlebell , weight 8 kg
  799,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTss0002
5.0 1×
Watch Price/Availability
OlaOla Performance Supporting Creatine, 60 jelly candies
Creatine monohydrate - without artificial additives, flavoured, total weight 180 g, storage temperature from 15 to 25 °C - 2,661 Kč/1 kg
  479,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTola046
4.8 34×
Watch Price/Availability
HMS Abdominal Exercise Roller KA10 with automatic rebound
Exercise Wheel - LCD display, foam handles, smartphone holder, automatic bounce, includes a knee pad measuring 17 × 34 cm, ABS material, PP, TPR, EVA, steel, NBR, grey-black colour, dimensions 45 × 24,5 × 41 cm, load capacity 150 kg, weight 1,5 kg
Great price 717,- Save 23,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTaaa2908
4.3 14×
Watch Price/Availability
GymBeam Grip Trainer
Hand exerciser - quickly builds finger, hand, wrist and forearm strength, adjustable resistance
  229,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTgym1856
4.9 98×
Watch Price/Availability
Cast iron dumbbell covered with vinyl HMS 3 kg
Dumbell - single-hand, fixed, bar surface vinyl, weight 3kg, core material steel, surface material vinyl, grip diameter 25 mm, shaft diameter 25 mm
Amazing Deal 269,- Save 35,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPThmcn19
4.6 429×
Watch Price/Availability
Nutrend 100% Whey Protein 2250 g, kiwi+banana
Protein - whey multi-ingredient, protein: 73 % 75 portions, banana and kiwi flavour - 33 Kč/portion - from 1,111 Kč/1 kg
  2,499,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTnut0289
4.9 198×
Watch Price/Availability
Sharp Shape Vinyl set 2x2
Dumbell Set , weight: 2kg, weight of the set: 2 kg
  449,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTkn1338
4.7 8×
Watch Price/Availability
PROM-IN Essential Optimal Hydro 2250 g, latte macchiato
Protein - whey, hydroisolate, 77% protein, 56 servings, latte flavour - 37 Kč/portion - from 1,244 Kč/1 kg
  2,799,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTpro228
3.9 70×
Watch Price/Availability
MyProtein Vegan Protein Blend 1000 g, Chocolate
Protein - vegetable, isolate, 71% protein, 33 servings, chocolate flavour - 16.03 Kč/portion - from 529 Kč/1 kg
  529,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTmyp124
4.2 6×
Watch Price/Availability
Yate Kettlebell Soft 4 kg
Kettlebell , weight 4 kg
  420,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTyaci010
4.8 21×
Watch Price/Availability
Reflex Instant Whey PRO 900 g, chocolate
Protein - isolate, protein: 80 % 36 portions, chocolate flavour - 33 Kč/portion - from 1,110 Kč/1 kg
  999,-
Buy
In stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTref041
4.3 23×
Watch Price/Availability
Extrifit CFM Instant Whey Isolate 90, 1000g, vanilla
Protein -, vanilla flavour - 51 Kč/portion - from 1,699 Kč/1 kg
  1,699,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTsupl0426
4.4 43×
Watch Price/Availability
Vilgain Clear Whey Isolate 500 g lemon splash
Protein - whey, isolate, 84% protein, 20 servings, lemon flavour - 50 Kč/portion - from 1,998 Kč/1 kg
  999,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTvil001
4.7 34×
Watch Price/Availability
Sizeandsymmetry Creatine Creapure® Caps
Creatine monohydrate - creapure, gluten free, no added sugar and vegan, natural, capsules, storage temperature from 10 to 25 °C
  329,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTsas024
In the category Strength Training on Alza.cz, we currently have a total of 1259 products, which you can easily buy online and get quickly delivered. See all of your purchases and make orders on our easy-to-use app.