Tenda TEG1005M
5 2 ratings
Switch - 5 port, desktop
489,-
Tenda TEG1005M 489,- In stock > 5 pcs at the supplier's
Buy
Tenda TEG1005M
Specifications
Compare
Design
Desktop
Use
Company, Home
Functions
Snooping
IGMP
Ports
RJ-45
5 ×
10/100Base-T
5
10/100/1000Base-T
LAN port transmission speed
Number of LAN ports with 100 Mbit speed
Number of LAN ports with 1 Gbit speed
Speed
Switching capacity
80 Gb/s
Packet capacity (64B packets, in million of packets)
7.44 Mpps
Dimensions
Width
100 mm
Height
25 mm
Depth
64 mm
Material
Body material
Metal
Operating temperature
Minimum operating temperature
-10 °C
Maximum operating temperature
45 °C