ARCTIC S12038-8K (3 Pack)
4.5 10 ratings
PC Fan - size: 120 × 38mm, 800 RPM - 8000 RPM, 12 V, 4pin PWM, PWM
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store. Watch Availability
Add to list
ARCTIC S12038-8K (3 Pack) 959,- Currently Unavailable
ARCTIC S12038-8K (3 Pack)
Specifications
Compare
Backlight colour
No backlighting
Minimum Speed
800 RPM
Maximum speed
8,000 RPM
Airflow
220 CFM (373.79 m3/h)
Speeds control
Automatic speed control
Backlight
Backlight colour
No backlighting
Fan speed
Minimum Speed
800 RPM
Maximum speed
8,000 RPM
Airflow
220 CFM (373.79 m3/h)
Speeds control
Automatic speed control
Operating voltage
12 V
Dimensions
Fan size
120 × 120 mm
Depth
38 mm
Pack
Number of fans per pack
3 pc(s)
Connectors
Power connector
4pin PWM