Komu se hodí bezdrátová herní sluchátka?
Bezdrátová herní sluchátka se hodí každému hráči, který není fanouškem kabelů a drátů. Herní sluchátka jsou obecně uzpůsobena i k delšímu používání, takže vás z nich nebude po chvilce bolet hlava ani uši. Bezdrátová herní sluchátka se neztratí v pokoji žádného herního nadšence.
i
Wireless gaming headset
Možná jste se setkali s termínem wireless gaming headset. Je to anglické označení pro bezdrátová herní sluchátka, které se někdy používá i u nás.
Hlavní výhody bezdrátových herních sluchátek
- Speciálně navrženy pro hraní her.
- Mobilnější než drátová sluchátka.
- Vhodné i k delšímu nošení.
Jak vybrat herní bezdrátová sluchátka?
Herní bezdrátová sluchátka byste měli vybírat podle několika parametrů. Pojďme se podívat na ty nejdůležitější.
Herní sluchátka mají různé způsoby provedení
Podle provedení dělíme herní sluchátka na dva základní typy.
- Sluchátka okolo uší většina hráčů preferuje. Jsou komfortnější a většinou se pro hraní her hodí více, jelikož lépe izolují okolní hluk. Na druhou stranu jsou méně mobilní než špunty či pecky.
- Špunty a pecky jsou méně obvyklou volbou hráčů. Strkají se přímo do uší, což může znamenat nižší komfort a nedokonalou izolaci od okolí. Zároveň jsou však mnohem lépe přenositelná.
Sluchátka okolo uší
Špunty
Bezdrátová herní sluchátka a jejich konstrukce
Konstrukce nám říká, jestli bezdrátová herní sluchátka propouští zvuk.
- Uzavřená konstrukce je pro bezdrátová herní sluchátka nejtypičtější. Nepropouští zvuk ze sluchátek ven, ale především ho nepouští ani dovnitř, což znamená, že při hraní neuslyšíte šum z okolí.
- Otevřená konstrukce nechává zvuk proudit ven ze sluchátek do okolí a také naopak. Při hraní tedy slyšíte své okolí a vaše okolí slyší vaše hraní. Výhodou otevřené konstrukce je kvalitnější zvuk.
- Polouzavřená konstrukce částečně propouští zvuk a částečně jej také pouští dovnitř. Jedná se o kompromis mezi uzavřenou a otevřenou konstrukcí.
Bezdrátová sluchátka se dále dělí podle způsobu připojení
Bezdrátová sluchátka dělíme podle toho, jak mohou být připojena.
Bluetooth sluchátka
Bluetooth je asi neznámější technologií bezdrátového připojení. Jeho maximální dosah je přibližně 10 metrů. Některá bluetooth sluchátka k sobě mají dongl, malý USB adaptér. Ten zapojíte do zařízení, které nemá vestavěnou technologii bluetooth a problém máte vyřešen.
Radiofrekvenční sluchátka
Radiofrekvenční sluchátka poskytují oproti bluetooth technologii o něco větší dosah a lepší průchodnost, například zdmi nebo dveřmi. Pro jejich fungování je zapotřebí stojánek vysílající rádiový signál. Při výběru se podívejte, jestli je součástí balení, nebo si ho musíte dokoupit.
i
Některá bezdrátová herní sluchátka nabízejí obě možnosti připojení.
Výdrž baterie a způsob nabíjení herních bezdrátových sluchátek
Herní bezdrátová sluchátka se musí, stejně jako všechna bezdrátová zařízení, nabíjet. Výdrž baterie je pak velmi důležitým parametrem při výběru. Pokud nechcete sluchátka dobíjet každou chvíli, zvolte sluchátka s delší výdrží. Průměrná výdrž herních bezdrátových sluchátek je zhruba 40 hodin.
- USB je nejběžnější způsob nabíjení pro bezdrátová herní sluchátka. Ke sluchátkům dostanete USB kabel, který strčíte buď do počítače, nebo pomocí adaptéru rovnou do zásuvky.
- Bezdrátové nabíjení využívá speciální stojánek, na který bezdrátová herní sluchátka položíte, a ten slouží jako nabíječka. Může se jednat o velmi praktickou vychytávku.
- Pouzdro je doménou takzvaných true wireless sluchátek. Ke sluchátkům dostanete pouzdro, které sluchátka nabíjí. Samotné pouzdro se pak většinou nabíjí microUSB kabelem.
True wireless sluchátka s pouzdrem jsou jednoznačně nejmobilnější a nejlepší na cestování. Bez problémů se vám vejdou do kapsy.
Wireless gaming headset – záleží na platformě?
Wireless gaming headset může a nemusí být kompatibilní se všemi platformami. Při výběru se dobře podívejte do popisu produktu na všechny podporované platformy daných sluchátek, ať se nestane, že si ke své herní konzoli koupíte bezdrátová herní sluchátka kompatibilní jen s PC.
Herní bezdrátová sluchátka s mikrofonem
Herní bezdrátová sluchátka s mikrofonem se hodí především multiplayerovým nadšencům, kteří rádi hrají s dalšími lidmi. Mikrofon jim totiž umožní komunikaci, bez které je multiplayerový zážitek ani ne poloviční.
Herní bezdrátová sluchátka bez mikrofonu
Herní bezdrátová sluchátka bez mikrofonu mohou být ideální volbou pro singleplayerové hráče, kteří milují sólo hraní a mikrofon tedy nepotřebují. Absence mikrofonu pak znamená nižší hmotnost a lepší mobilitu.
i
Herní bezdrátová sluchátka mohou mít odnímatelný mikrofon a splňovat tak požadavky obou skupin. Jestli je mikrofon odnímatelný, zjistíte v popisu produktu.
Speciální funkce bezdrátových herních sluchátek
Mezi nejdůležitější funkce bezdrátových herních sluchátek patří:
- Herní režim zajišťuje nižší odezvu mezi sluchátky a herním zařízením. Zejména u bezdrátových sluchátek může být delší odezva někdy problém, proto je herní režim důležitý.
- Aktivní potlačení hluku je funkce, která se vám postará o ničím nerušený herní zážitek. Sluchátka s touto funkcí potlačí zvuk z vašeho okolí a vy jej tak neuslyšíte.
- Prostorový zvuk 7.1 se hodí hlavně fanouškům stříleček. Postará se o věrohodnější označení místa, ze kterého jste ve hře slyšeli střelbu nebo kroky.
Skrýt popis