Jak funguje chytrý detektor kouře?
Chytrý detektor kouře je zařízení, které dokáže detekovat kouř a vyslat varovný signál do mobilního telefonu nebo jiného chytrého zařízení. Skládá se z několika částí: optického senzoru, mikrofonu, reproduktoru, baterie a bezdrátového modulu. Chytrý detektor kouře posune bezpečnost vašeho bydlení.
i
Chcete si ujasnit, jaké jsou nejlepší detektory kouře? Recenze od našich věrných zákazníků vám s touto otázkou určitě pomohou. Dozvíte se v nich, jaký typ se nejvíce hodí právě vám.
Chytrý detektor kouře a způsoby připojení
Chytrý detektor kouře se v dnešní době stává stále více inteligentním zařízením, díky různým technologiím připojení. Pojďme se společně podívat na tři hlavní způsoby připojení.
- Detektor kouře Wi-Fi umožňuje připojení k internetu a ovládání pomocí mobilní aplikace nebo hlasového asistenta. Wi-Fi je výhodná tím, že je široce dostupná a kompatibilní s mnoha zařízeními.
- Detektor kouře ZigBee se připojuje k centrální jednotce, která koordinuje činnost a propojuje s dalšími zařízeními v domácnosti. Zigbee je výhodná tím, že má nízkou spotřebu energie a vysoký dosah signálu.
- Detektor kouře s rádiovými vlnami umožňuje připojení k hasičské stanici nebo jinému nouzovému centru, které může reagovat na poplach. Rádiové vlny jsou výhodné, protože jsou nezávislé na internetu a elektřině.
Wi-Fi detektor kouře
Detektor kouře ZigBee
Detektor na bázi rádiových vln
Jaké funkce nabízí chytrý detektor kouře?
Chytrý detektor kouře může mít několik funkcí, které zvyšují jeho užitečnost a spolehlivost. Pojďme se podívat na čtyři funkce, které najdete u modelů nejčastěji a dokážou vám usnadnit život.
- Notifikace do mobilu vám přijde, pokud proběhne k detekci kouře v dané místnosti. Nemusíte se tedy spoléhat pouze na výstražný zvuk, který nelze slyšet odkudkoliv.
- Montáž na dveře nebo okno umožňuje snadnou instalaci bez nutnosti vrtání do stropu.
- Indikace baterie informuje o tom, kdy je potřeba vyměnit baterky, a zabrání tak vybití detektoru.
- Odolnost proti falešným poplachům zabraňuje tomu, aby chytrý detektor kouře reagoval na páru, prach nebo jiné neškodné látky. Vyhnete se tak zbytečným problémům.
Zjistěte si, jak funguje vámi zvolený chytrý detektor kouře. Existuje spousta druhů a každý model je napájený jinak. Může to být rovnou ze sítě, ale narazíte i na typy, které vyžadují baterie.
Chytré detektory kouře a kompatibilita
Chytré detektory kouře mohou být se zařízeními připojeny na mnoho způsobů. Hlavní je pohlídat si, zdali jsou kompatibilní s vámi zvoleným systémem pro chytrou domácnost. Příkladem je Apple HomeKit, Google Assistant nebo Amazon Alexa. Záleží na tom, jestli používáte Android či iOS.
i
Určitě předem myslete na to, co všechno chcete do chytré domácnosti zapojit. Chytrý detektor kouře totiž funguje v rámci otevřeného či uzavřeného systému. První varianta vám oproti druhé umožňuje kombinovat produkty různých výrobců.
Iqos a detektor kouře – spustí se, nebo ne?
Ano, detektor kouře se může spustit i při používání IQOS či podobných elektronických cigaret. Ve většině případů se ale nestane nic, jelikož se částice vypařují příliš rychle na to, aby spustily alarm.
Skrýt popis