6 situací, při kterých se hodí osobní váha
Osobní váha by v žádném případě neměla být mučicím nástrojem. Svými funkcemi a přesnými informacemi vám naopak může hodně pomoct. K čemu a proč je vhodná alespoň jedna osobní váha v domácnosti?
- Pracujete na nabrání svalové hmoty.
- Snažíte se zhubnout nebo udržet váhu.
- Chcete mít přehled, jak roste vaše dítě.
- Vedete si zdravotní záznamy o svém těle.
- Potřebujete zvážit domácího vašeho mazlíčka.
- Při cestování často bojujete s váhovými limity pro zavazadla.
Vybíráme osobní váhy – mechanické, nebo smart?
Jak na výběr osobní váhy? Níže vám představíme jednotlivé typy, abyste se mohli rozhodnout. Záleží totiž, jak často budete váhu používat, jestli budete vážit sebe nebo i něco jiného nebo zda oceníte chytrou mobilní aplikaci.
Mechanické osobní váhy stačí na občasnou kontrolu hmotnosti
Mechanické osobní váhy fungují už desítky let na stejném principu. Tíhou svého těla aktivujete ručičku, která s přesností zhruba na 1 kilogram ukáže vaši hmotnost na číselníku. Mechanická váha funguje bez baterie, a proto je to nejlevnější osobní váha, která je stále velmi oblíbená.
Mechanická osobní váha v domácnostech již není příliš běžná. Do módy se však vrací retro styl, tudíž vám skvěle poslouží také jako designový bytový doplněk.
Digitální osobní váha váží mnohem přesněji
Digitální osobní váha funguje na baterie a ukazuje hmotnost na digitálním displeji. Stále sice měří pouze hmotnost, ale dokáže to s přesností na jedno desetinné místo. Digitální osobní váhy jsou obvykle vybaveny funkcí automatického zapnutí a vypnutí po nečinnosti, což zajišťuje dlouhou výdrž baterie.
Diagnostické váhy zanalyzují celé vaše tělo
Diagnostické váhy mají další funkce, jako je měření podílu vody, tuku či svalů v těle. Taková elektronická váha umí i vypočítat vaše BMI a uložit data do paměti. Před prvním vážením je potřeba nastavit váš věk, výšku, pohlaví apod., díky čemuž vám diagnostická váha poskytne co nejpřesnější výsledky.
i
Co ještě umí osobní váha s měřením tuku, svalů a vody?
Osobní váha s měřením tuku, svalů a vody je již standardem mezi digitálními diagnostickými modely. Kromě těchto údajů a BMI vám nabídne i měření kostní tkáně. Tyto data jsou osobní váhy schopny i ukládat, sdílet a rozpoznat podle uživatele.
Chytré osobní váhy se dokáží spárovat s mobilem
Chytré osobní váhy (smart) posílají veškeré údaje do mobilní aplikace. Dlouhodobě tak můžete sledovat vývoj své hmotnosti a dalších údajů, zobrazovat si statistiky nebo si vytyčovat cíle týkající se vaší životosprávy. Chytrá osobní váha dokáže určit i váš metabolický věk. Je kompatibilní s OS iOS i Android.
Mechanická osobní váha
Digitální osobní váha
Chytrá osobní váha
i
Konektivita chytré osobní váhy
Osobní váha typu smart posílá údaje do mobilní aplikace. Abyste k nim získali přístup a mohli využívat všechny funkce v aplikaci, potřebujete obě zařízení propojit. K dostání je osobní váha s Bluetooth, WiFi nebo USB portem. Podívejte se na digitální i chytré osobní váhy Siguro s citlivými senzory a elegantním designem stvořené pro každého.
Kojenecké váhy pomáhají s péčí o děti
Kojenecké váhy se díky ergonomickému tvaru používají stejně snadno jako osobní váhy. Digitální displej zobrazí veškeré údaje, nebo je pošle rovnou do vašeho mobilu. Váha dítěte se v prvních měsících mění a je třeba ji sledovat. Další funkce umožní vážit dítě v plence a nadbytečnou váhu odečíst.
Cestovní váhy zváží vaše zavazadla
Cestovní váhy fungují jinak než tělesná váha, slouží totiž k vážení zavazadel a jiných předmětů cca do 50 kg. Jsou malé a lehké a používají se tak, že se na ně předmět určený ke zvážení zavěsí. Hodí se pro časté cestování letadlem.
Jaké baterie do osobní váhy byste si měli zakoupit? Nejčastěji se však jedná o spotřební baterie typu AA (tužkové) nebo AAA (mikrotužkové). Tuto informaci si snadno ověříte u konkrétního modelu.
Jaký materiál osobní váhy zvolit?
Deska osobní váhy je nejčastěji vyrobená ze skla či z levnějšího plastu, který podléhá větší deformaci. Je však mnohem bezpečnější, proto jej nejčastěji naleznete u kojeneckých vah. Skleněná osobní váha se pyšní elegantním designem v bílé a černé, zatímco plastovou váhu seženete i v dekoru dřeva.
Osobní váha má vždy limit pro váš apetit
Neexistuje nic jako ideální osobní váha, každý člověk je jiný. Proto mají osobní váhy jinou maximální nosnost, obvykle 100–150 kg, ale výrobci počítají i s nosností přes 200 kg. Při výběru berte v úvahu svou tělesnou kondici i to, zda se budete vážit se psem či dítětem. Kojenecké váhy váží jen do 20 kg.
i
Pokud vám záleží na každém deku, vaše osobní váha musí fungovat s přesností na 100 g. To vám splní váha digitální. Osobní váha bohužel není tak přesná jako kuchyňská váha.
Osobní váhy nabízí praktické funkce pro vaši kontrolu
Mechanické osobní váhy vás pouze zváží, stejně jako váha digitální. Osobní váha s dalšími funkcemi se vám může zdát zbytečná, ale než přistoupíte k nákupu, podívejte se, jestli byste nevyužili aspoň některou:
- Funkce TARA umožňuje odečíst hmotnost a hodí se například při vážení s dítětem nebo domácím mazlíčkem.
- Funkce HOLD zajistí, že kojenecká váha zaznamená hmotnost i u neklidných dětí.
- Uložení dat vám pomůže sledovat vývoj vaší hmotnosti v čase, aniž byste si vše museli zapisovat.
- Funkce měření tuku, svalů či vody v těle pohlídá, jestli při cvičení opravdu hubnete tuk a nabíráte svaly.
- Párování s mobilním telefonem vám umožní mít údaje o svém těle v soukromí a vždy po ruce.
Zhodnoťte, jak osobní váha ladí se zařízením vašeho domova
Osobní váha je také bytovým doplňkem. Obzvlášť pokud bude stále na očích, záleží na jejím materiálu, barvě i designu. Do koupelny se hodí skleněná digitální váha, osobní mechanická váha z kovu nebo i plastová domácí váha. V obýváku uvítáte váhu ze dřeva či se vzory a obrázky. Ta potěší i děti.
Stále se nemůžete rozhodnout, která je ta nejlepší osobní váha? Zkuste nejprodávanější modely nebo se podívejte, co říkají na osobní váhy recenze již zkušených zákazníků.
Skrýt popis