Vyberte prvek na stránce, kterého se chyba týká

Teleobjektivy

0
Vhodné pro
recenze TAMRON 24-70mm f/2.8 Di VC USD G2 (RECENZE) Otestovali jsme objektiv TAMRON 24-70mm f/2.8 Di VC USD G2 vhodný pro zrcadlovky Canon a Nikon. V...
Profesionální fotografové s sebou v brašně nosí vždy několik objektivů. Každý je vhodný pro jiný okamžik a...
Širokoúhlý objektiv patří mezi základní a u velké řady fotografů také mezi nejpoužívanější skla. V článku...

Teleobjektiv se opoti ostatním objektivům liší tím, že disponuje velkou ohniskovou vzdáleností, zpravidla 100 mm a více. Tato kategorie objektivů dokáže perfektně přiblížit fotografovaný objekt - fungují do určité míry podobně jako dalekohled. Teleobjektivy lze využít pro celou škálu fotografických žánrů, nejčastěji pak pro fotografování sportů, fotografování zvířat ale i portrétů. 

Pokračovat

Teleobjektivy: jaké parametry zohlednit při výběru?

Bajonet fotoaparátu

Patice neboli bajonet slouží k uchycení objektivu k tělu fotoaparátu. Platí zde, že každý výrobce používá vlastní typ bajonetu, proto nejsou objektivy a těla různých značek navzájem kompatibilní. I nekompatibilní objektivy však lze používat díky redukcím a adaptérům. Nevýhodou je, že tyto adaptéry a redukce omezují některé funkce, jako například autofokus, což může být pro některé účely velmi nepraktické.

Teleobjektiv a jeho použití pro APS-C a Full Frame snímač

Objektivy se liší také svým určením pro různé velikosti snímačů. Speciální jsou v tomto ohledu objektivy značky Canon. Teleobjektivy Canon EF lze nasadit na těla zrcadlovek Canon s APS-C i Full Frame snímačem. Oproti tomu objektivy Canon EF-S je možné použít pouze s APS-C fotoaparáty Canon. U Nikonu a ostatních značek jsou všechny objektivy jsou kompatibilní s Full Frame i APS-C fotoaparáty dané značky. Je však nutné počítat s tím, že ohniskové vzdálenosti objektivů jsou udávány pro kombinaci s Full Frame snímačem a po jejich nasazení na APS-C tělo dojde k prodloužení ohniskové vzdálenosti vlivem tzv. crop faktoru.

Crop Faktor teleobjektivu

Crop faktor je parametr, který udává, kolikrát je čip fotoaparátu menší než políčko kinofilmu (Full Frame). Tedy kolikrát bude prodloužena ohnisková vzdálenost objektivu po nasazení na jiné než Full Frame tělo. S ohniskovou vzdáleností pak přímo souvisí zorný úhel fotoaparátu - tedy jaká část z fotografované scény se na snímek vejde. Obecně platí pravidlo, čím větší je crop factor, tím více je prodloužena ohnisková vzdálenost, tím menší je úhel záběru objektivu a tím více je fotografovaný objekt přiblížen.

Typ senzoruVelikost senzoruCrop faktor
Full Frame (35 mm film)36 × 24 mm1
APS-C (Nikon, Pentax, Sony)23,6 × 15,6 mm1,5
APS-C (Canon)22,2 × 14,8 mm1,6
4/3″18 × 13,5 mm2
i Příklad: Pokud budete chtít nasadit teleobjektiv s ohniskovou vzdáleností 200mm na tělo fotoaparátu Nikon s typem senzoru APS-C, bude jeho výsledná a reálná ohnisková vzdálenost 320mm (200mm × 1,6 crop faktor). U fotoaparátu s Full Frame snímačem zůstane ohnisková vzdálenost objektivu nezměněná, tedy 200mm.

Stabilizace obrazu

Některé modely objektivů jsou vybaveny mechanismem optické stabilizace, která pohybem čoček uvnitř objektivu eliminuje rozmazání snímku. Díky tomu tak lze dosáhnout delších expozičních časů a to bez nutnosti využití stativu. Tuto vlastnost oceníte zejména při sportovní a reportážní fotografii. Stabilizace obrazu také zamezuje rozřesení obrazu při nahrávání videí. Optickou stabilizaci lze zpravidla zapnout/vypnout na těle objektivu.

Teleobjektiv a průměr filtru

Tak jako objektivy k zrcadlovkám a bezzrcadlovkám mají různé velikosti průměru filtrů, tak také fotografické filtry jsou dostupné v různých průměrech. Nejčastěji od 40 mm až po 105 mm. Berte ohled na to, že průměr filtru musí být vždy stejný, jako průměr vnitřního závitu objektivu – například 67mm filtr proto nenasadíte na objektiv s průměrem 58 mm. U teleobjektivů se pak hojně využívá zejména UV filtr, který ochrání čočku objektivu před nečistotami i nežádoucím ultrafialovým slunečním zářením, nebo polarizační filtr, který zamezí tvorbě nežádoucích odlesků. 

Teleobjektiv a jeho světelnost

Světelnost představuje množství světla, které teleobjektiv propouští ke snímači. Vyjadřuje se clonovým číslem a platí, že čím nižší je clonové číslo, tím vyšší je světelnost. U teleobjektivů se světelnost na nejkratším ohnisku pohybuje okolo hodnoty f/4. Dražší a kvalitnější teleobjektivy disponují světelnosti f/2,8.

  • Vyšší světelnost znamená zkrácení expozičních časů a tedy menší riziko rozmazání v důsledku otřesů.
  • Nastavení malého clonového čísla (vyšší světelnost objektivu) umožňuje také pořizovat snímky s malou hloubkou ostrosti.
Teleobjektiv Canon EF 200-400mm f/4.0 L IS USMTeleobjektiv NIKKOR 180-400mm f/4.0E FL ED VR TC1.4Teleobjektiv TAMRON SP 150-600mm f/5.0-6.3 Di VC USD G2

Canon EF 200-400mm f/4.0 L IS USM

NIKKOR 180-400mm f/4.0E FL ED VR TC1.4

TAMRON SP 150-600mm f/5.0-6.3 Di VC USD G2

Teleobjektiv a rychlost ostření

U teleobjektivů a u objektivů celkově hraje rychlost ostření velkou a významnou roli. Je totiž důležité zachytit ten pravý okamžik.

  • Ostřící motorek umístěný v těle objektivu zaručuje rychlejší a přesnější ostření
  • Teleobjektiv spoléhající na ostřící motorek umístěný v těle fotoaparátu je levnější, avšak pomalejší

Teleobjektiv a optická kvalita čoček 

Typ použitých čoček a antireflexní úpravy objektivu mají velký a významný vliv na výslednou optickou kvalitu. U dražších objektivů jsou nejrozšířenější asférické čočky a ED skla.

  • Asférické čočky mají oproti sférickým tu výhodu, že jsou menší, lehčí, mají lepší optické vlastnosti a potlačují optické vady.
  • ED skla shodně lámou světelné paprsky napříč barevným spektrem, čímž dosahují výrazně lepší optické kvality a ostrosti fotografií a zároveň potlačují chromatickou aberaci, tedy barevnou vadu.

Teleobjektivy a zkratky, které se používají v jejich značení

Zkratka objektivuVýznam zkratkyFunkce
USM, AF-S, SWM, HSM, STMTeleobjektivy vybavené ultrazvukovým ostřícím motorkemRychlé, přesné a tiché ostření
ASPH, ASP, ASLAsferické čočkyTeleobjektivy s těmito čočkami jsou menší, lehčí a mají lepší optické vlastnosti
ED, APO, LD, ADED skla s velmi malým rozptylemLepší ostrost obrazu a korekce barevných vad (chromatická (barevná) aberace)
IS, VR, OS    Označení objektivů se zabudovaným stabilizátoremUmožňuje fotografování statických záběrů bez použití stativu
DX, EF-S, Di-II, DC    Teleobjektivy určené pouze pro DSLR s malým snímačem-

Originální × alternativní teleobjektiv

Alternativní/neoriginální teleobjektivy se od těch originální liší, se liší především pořizovací cenou a funkčností. Originální teleobjektiv nabízí 100% kompatibilitu s tělem fotoaparátu. Můžete se tedy spolehnout, že teleobjektiv vždy přenese veškeré informace mezi objektivem a tělem foťáku. Oproti tomu neoriginální/alternativní teleobjektiv se vyznačuje nižší pořizovací cenou, v důsledku toho ale nemusí poskytovat plnou kompatibilitu s tělem foťáku.

Tipy jak fotit s teleobjektivem

Nastavte na fotoaparátu větší hodnotu ISO

Zejména tehdy, pokud fotografujete s teleobjektivem bez stativu a nemáte přitom k dispozici stabilizační systém. Právě nastavením větší hodnoty ISO (alespoň okolo ISO 400 a výše) docílíte toho, že budete moci pořizovat správně naexponované snímky s dostatečnou rychlostí závěrky. Pamatujte však na to, že se zvýšením hodnoty ISO roste také digitální šum na snímku, čímž se zhoršuje jeho výsledná kvalita. 

i Ve fotografii platí, že člověk je schopen bezpečně "udržet" v ruce čas, jehož výši získáme z podílu 1 / hodnota použité ohniskové vzdálenosti objektivu. Příklad: používáme teleobjektiv s ohniskovou vzdálenost 600 mm = nevolíme delší expoziční čas, než je 1/600 s.).

Používejte stativ

Použitím foto stativu docílíte precizní ostrosti snímku. Stativ doporučujeme používat při focení s teleobjektivy, které disponují ohniskovou vzdáleností více než 200 mm. S rostoucím ohniskem pak při fotografování z ruky dramaticky vzrůstá riziko rozmazání snímků, a to už i při sebemenším chvění teleobjektivu. Je to dané tím, že teleobjektiv při použití velkých ohniskových vzdáleností zobrazuje pouze zúžený úsek fotografované scény. Stativy typu tripod se nejčastěji používají pro fotografování divoké zvěře. Monopod pak zejména využívají reportážní fotografové, kde je nutné rychle reagovat na změnu scnény. 

Zaměřte se na přesné zaostření

V souvislosti se zmenšováním hloubky ostrosti je nutné při fotografování s teleobjektivy dbát zvýšené pozornosti přesnému zaostření. Pokud tedy fotografujete portrét nebo divokou zvěř, je nutné, aby fotografovaný objekt měl vždy zaostřené oči (popřípadě v olbasti očí). Doporučujeme při fotografování s teleobjektivy používat automatický režim zaostřování. Díky tomu vždy získáte nejlepší možný výsledek. 

Vypněte stabilizaci obrazu teleobjektivu

Teleobjektivy bývají ve většině případů vybaveny systémem optické stabilizace. Stabilizace obecně nemusí být pouze přes optickou soustavu objektivu, nýbrž i přes tělo samotného fotoaparátu. Dejte však pozor na použití stabilizace při focení s teleobjektivem na stativu. Může dojít k rozmazání snímku. Pohyblivé elementy stabilizačního systému mají totiž tendenci být neustále v pohybu i v situaci, kdy je s pomocí stativu fotoaparát s objektivem plně znehybněn.

Pomohla vám tato informace?
Tento formulář slouží pouze k hodnocení informací na stránce.
Pokud máte dotaz, či požadavek, využijte zákaznické podpory.
Chybí Vám něco? Je něco uvedeno špatně?

Nejprodávanější

1.
TAMRON AF 70-300mm f/4-5,6 Di pro Canon LD Macro 1:2 Skladem > 5 ks a na prodejně Praha - Holešovice
Objektiv pro digitální zrcadlovky, Full Frame i APS-C (ekv. 112-480 mm), bajonet Canon EF, průměr filtru 62 mm + ZDARMA dárek v hodnotě 289 Kč
3 890,-

2.
Objektiv pro digitální zrcadlovky, APS-C, bajonet Canon EF-S, průměr filtru 58 mm, STM motorek (+ sluneční clona ET-63, utěrka na objektiv), 88–400 mm ekv. ke kinofilmu-full frame + ZDARMA dárek v hodnotě 199 Kč
-4%
8 490,-
8 189,-

3.
TAMRON AF 70-300mm f/4.0-5.6 Di pro Nikon LD Macro 1:2 Skladem > 5 ks a na prodejně Praha - Holešovice
Objektiv pro digitální zrcadlovky, Full Frame i APS-C (ekv. 105-450 mm), bajonet Nikon F, průměr filtru 62 mm + ZDARMA dárek v hodnotě 289 Kč
3 890,-

Další nejprodávanější
123 ...
Lidovka
TAMRON SP 70-200mm f/2.8 Di VC USD G2 pro Nikon
Objektiv pro digitální zrcadlovky, Full Frame i APS-C (ekv. 105-300 mm), bajonet Nikon F, průměr filtru 77 mm, stabilizace

TAMRON SP 70-200mm f/2.8 Di VC USD G2 pro Nikon - Objektiv
1×
41 990,- bez DPH 34 702,-
Koupit
Zboží na Třetinku
Skladem 2 ks
a na prodejně Praha - Holešovice
Objednací kód: OT327z4
Zlatá střední cesta
Canon EF 300mm f/2.8 L IS II USM
Objektiv pro digitální zrcadlovky, Fullframe i APS-C, bajonet Canon EF, průměr filtru 52 mm, stabilizace, USM motorek

Canon EF 300mm f/2.8 L IS II USM - Objektiv
1× -13%
152 790,- s CashBack
168 990,- bez DPH 139 661,-
Koupit
CashBack
Skladem 1 ks
a na prodejně Praha - Holešovice
Objednací kód: OC227b
Pro náročné
Canon EF 500mm f/4.0 L IS II USM
Objektiv pro digitální zrcadlovky, Fullframe i APS-C, bajonet Canon EF, stabilizace, USM motorek

Canon EF 500mm f/4.0 L IS II USM - Objektiv
1× -4%
237 990,- s CashBack
259 590,- bez DPH 214 537,-
Koupit
CashBack
Skladem 1 ks
a na prodejně Praha - Holešovice
Objednací kód: OC383h
Canon EF 70-200mm f/2.8 L IS II USM Zoom
Objektiv pro digitální zrcadlovky, Full Frame i APS-C (ekv. 112-320 mm), bajonet Canon EF, průměr filtru 77 mm, stabilizace, USM motorek

+ ZDARMA Polarizační filtr Polaroid
+ ZDARMA Kalkulačka Canon LS-100K zelená

Canon EF 70-200mm f/2.8 L IS II USM Zoom - Objektiv
-2%
55 690,- s CashBack
58 990,- bez DPH 48 752,-
Koupit
CashBack
Skladem 4 ks
Objednací kód: OC313b
NIKKOR 300mm f/2,8 AF-S G VR II
Objektiv pro digitální zrcadlovky, Nikon CX, bajonet Nikon F, průměr filtru 52 mm, stabilizace, 450 mm ekv. ke kinofilmu-full frame

NIKKOR 300mm f/2,8 AF-S G VR II - Objektiv
1×
170 190,- bez DPH 140 653,-
Koupit
Skladem 1 ks
Objednací kód: OI400a1
SIGMA 150-600mm f/5.0-6.3 DG OS HSM SPORTS pro Nikon
Objektiv pro digitální zrcadlovky, Full Frame i APS-C (ekv. 225-900 mm), bajonet Nikon F, průměr filtru 105 mm, stabilizace, HSM motorek

SIGMA 150-600mm f/5.0-6.3 DG OS HSM SPORTS pro Nikon - Objektiv
-3%
-3% 45 990,-
44 390,- bez DPH 36 686,-
Koupit
Zboží na Třetinku
Skladem 4 ks
Objednací kód: OT393e
SIGMA 150-600mm f/5.0-6.3 DG OS HSM SPORTS pro Nikon
Objektiv pro digitální zrcadlovky, Full Frame i APS-C (ekv. 225-900 mm), bajonet Nikon F, průměr filtru 105 mm, stabilizace, HSM motorek

SIGMA 150-600mm f/5.0-6.3 DG OS HSM SPORTS pro Nikon - Objektiv
-17%
-17% 45 990,-
38 356,- bez DPH 31 699,-
Koupit
Rozbaleno skladem
Objednací kód: OT393e
TAMRON AF 70-300mm f/4-5,6 Di pro Canon LD Macro 1:2
Objektiv pro digitální zrcadlovky, Full Frame i APS-C (ekv. 112-480 mm), bajonet Canon EF, průměr filtru 62 mm

+ ZDARMA UV filtr Polaroid

TAMRON AF 70-300mm f/4-5,6 Di pro Canon LD Macro 1:2 - Objektiv
1×
3 890,- bez DPH 3 215,-
Koupit
Skladem > 5 ks
a na prodejně Praha - Holešovice
Objednací kód: OT320c
Canon EF-S 55-250mm f/4.0 - 5.6 IS STM + ET-63
Objektiv pro digitální zrcadlovky, APS-C, bajonet Canon EF-S, průměr filtru 58 mm, STM motorek (+ sluneční clona ET-63, utěrka na objektiv), 88–400 mm ekv. ke kinofilmu-full frame

+ ZDARMA Kalkulačka Canon LS-100K zelená

Canon EF-S 55-250mm f/4.0 - 5.6 IS STM + ET-63 - Objektiv
-4%
-4% 8 490,-
8 189,- bez DPH 6 768,-
Koupit
Zboží na Třetinku
Skladem 1 ks
Objednací kód: OC326ik2
TAMRON AF 70-300mm f/4.0-5.6 Di pro Nikon LD Macro 1:2
Objektiv pro digitální zrcadlovky, Full Frame i APS-C (ekv. 105-450 mm), bajonet Nikon F, průměr filtru 62 mm

+ ZDARMA UV filtr Polaroid

TAMRON AF 70-300mm f/4.0-5.6 Di pro Nikon LD Macro 1:2 - Objektiv
1×
3 890,- bez DPH 3 215,-
Koupit
Skladem > 5 ks
a na prodejně Praha - Holešovice
Objednací kód: OT320n1
SIGMA 150-600mm f/5.0-6.3 DG OS HSM pro Nikon (řada Contemporary)
Objektiv pro digitální zrcadlovky, Full Frame i APS-C (ekv. 225-900 mm), bajonet Nikon F, průměr filtru 95 mm, stabilizace, HSM motorek

SIGMA 150-600mm f/5.0-6.3 DG OS HSM pro Nikon (řada Contemporary) - Objektiv
-7%
-7% 28 490,-
26 390,- bez DPH 21 810,-
Koupit
Zboží na Třetinku
Skladem 3 ks
Objednací kód: OT361f9
TAMRON SP AF 70-300mm f/4-5,6 Di VC USD pro Nikon
Objektiv pro digitální zrcadlovky, Fullframe i APS-C, bajonet Nikon F, průměr filtru 62 mm, stabilizace

+ ZDARMA UV filtr Polaroid

TAMRON SP AF 70-300mm f/4-5,6 Di VC USD pro Nikon - Objektiv
1× -3%
-3% 10 990,-
10 690,- bez DPH 8 835,-
Koupit
Zboží na Třetinku
Skladem > 5 ks
a na prodejně Praha - Holešovice
Objednací kód: OT320t2
TAMRON SP AF 70-300mm f/4-5.6 Di VC USD pro Canon
Objektiv pro digitální zrcadlovky, Full Frame i APS-C (ekv. 112-480 mm), bajonet Canon EF, průměr filtru 62 mm, stabilizace

+ ZDARMA UV filtr Polaroid

TAMRON SP AF 70-300mm f/4-5.6 Di VC USD pro Canon - Objektiv
1× -3%
-3% 10 990,-
10 690,- bez DPH 8 835,-
Koupit
Zboží na Třetinku
Skladem 2 ks
a na prodejně Praha - Holešovice
Objednací kód: OT320t
Canon EF-M 55-200mm f/4.5 - 6.3 IS STM
Objektiv pro digitální bezzrcadlovky, APS-C, bajonet Canon EF-M, průměr filtru 52 mm, stabilizace, STM motorek, 88–320 mm ekv. ke kinofilmu-full frame

+ ZDARMA Kalkulačka Canon LS-100K zelená

Canon EF-M 55-200mm f/4.5 - 6.3 IS STM - Objektiv
-2%
6 990,- s CashBack
7 990,- bez DPH 6 603,-
Koupit
CashBack
Skladem 1 ks
Objednací kód: OC39
NIKKOR 55-200mm f/4.0-5.6G ED VR II black
Objektiv pro digitální zrcadlovky, APS-C (ekv. 83-300 mm), bajonet Nikon F, průměr filtru 52 mm, stabilizace

NIKKOR 55-200mm f/4.0-5.6G ED VR II black - Objektiv
1× -20%
-20% 8 489,-
6 790,- bez DPH 5 612,-
Koupit
Zboží na Třetinku
Skladem 1 ks
Objednací kód: OI392s
Canon EF 70-300mm f/4.0-5.6 L IS USM
Objektiv pro digitální zrcadlovky, Full Frame i APS-C (ekv. 112-480 mm), bajonet Canon EF, průměr filtru 67 mm, stabilizace, USM motorek

+ ZDARMA Kalkulačka Canon LS-100K zelená

Canon EF 70-300mm f/4.0-5.6 L IS USM - Objektiv
-4%
34 490,- s CashBack
37 190,- bez DPH 30 736,-
Koupit
CashBack
Skladem 1 ks
Objednací kód: OC215d1
Canon EF 70-300mm f/4.0-5.6 L IS USM
Objektiv pro digitální zrcadlovky, Full Frame i APS-C (ekv. 112-480 mm), bajonet Canon EF, průměr filtru 67 mm, stabilizace, USM motorek

Canon EF 70-300mm f/4.0-5.6 L IS USM - Objektiv
-6%
-6% 38 690,-
36 446,- bez DPH 30 121,-
Koupit
Rozbaleno skladem
Objednací kód: OC215d1
Canon EF 400mm f/4.0 DO IS II USM
Objektiv pro digitální zrcadlovky, Fullframe i APS-C, bajonet Canon EF, stabilizace, USM motorek

Canon EF 400mm f/4.0 DO IS II USM - Objektiv
1× -1%
166 690,- s CashBack
182 890,- bez DPH 151 149,-
Koupit
CashBack
Skladem 1 ks
a na prodejně Praha - Holešovice
Objednací kód: OC230c
Canon EF 200-400mm f/4.0 L IS USM
Objektiv pro digitální zrcadlovky, Fullframe i APS-C, bajonet Canon EF, průměr filtru 52mm, stabilizace, USM motorek

Canon EF 200-400mm f/4.0 L IS USM - Objektiv
1× -6%
277 490,- s CashBack
304 490,- bez DPH 251 645,-
Koupit
CashBack
Skladem 1 ks
a na prodejně Praha - Holešovice
Objednací kód: OC230d
Canon EF 400mm f/2.8 L IS II USM
Objektiv pro digitální zrcadlovky, Fullframe i APS-C, bajonet Canon EF, stabilizace, USM motorek

Canon EF 400mm f/2.8 L IS II USM - Objektiv
1× -8%
265 090,- s CashBack
286 690,- bez DPH 236 934,-
Koupit
CashBack
Skladem 1 ks
a na prodejně Praha - Holešovice
Objednací kód: OC230a
Canon EF 70-200mm f/2.8 L USM Zoom
Objektiv pro digitální zrcadlovky, Fullframe i APS-C, bajonet Canon EF, průměr filtru 77 mm, USM motorek

+ ZDARMA Polarizační filtr Polaroid
+ ZDARMA Kalkulačka Canon LS-100K zelená

35 990,- s CashBack
39 990,- bez DPH 33 050,-
Koupit
CashBack
Skladem 1 ks
Objednací kód: OC312
Canon EF 70-200mm f/4.0 L IS USM Zoom
Objektiv pro digitální zrcadlovky, Fullframe i APS-C, bajonet Canon EF, průměr filtru 67 mm, stabilizace, USM motorek

+ ZDARMA Kalkulačka Canon LS-100K zelená

Canon EF 70-200mm f/4.0 L IS USM Zoom - Objektiv
-12%
28 890,- s CashBack
30 990,- bez DPH 25 612,-
Koupit
CashBack
Skladem 2 ks
Objednací kód: OC315
Canon EF 75-300mm f/4.0 - 5.6 III USM Zoom
Objektiv pro digitální zrcadlovky, Fullframe i APS-C, bajonet Canon EF, průměr filtru 58 mm, USM motorek

7 990,- bez DPH 6 603,-
Koupit
Zboží na Třetinku
Skladem 4 ks
Objednací kód: OC319
Canon EF 600mm f/4.0 L IS II USM
Objektiv pro digitální zrcadlovky, Fullframe i APS-C, bajonet Canon EF, stabilizace, USM motorek

Canon EF 600mm f/4.0 L IS II USM - Objektiv
1× -4%
307 390,- s CashBack
328 990,- bez DPH 271 893,-
Koupit
CashBack
Skladem 1 ks
a na prodejně Praha - Holešovice
Objednací kód: OC383i

Zadejte název zboží

Poznámka (odkaz, PartNumber apod.):

Před 18 hodinami objednal Miroslav, Olešník
 
TAMRON SP AF 70-300mm f/4-5.6 Di VC USD pro Canon Skladem 2 ks
a na prodejně Praha - Holešovice
10 690,-Před 1 dnem objednala firma, Moravany u Brna
 
TAMRON AF 70-300mm f/4-5,6 Di pro Canon LD Macro 1:2 Skladem > 5 ks
a na prodejně Praha - Holešovice
3 890,-Před 2 dny objednal Daniel, Mladá Boleslav
Před 4 dny objednal Libor, Žatec 1
Před 4 dny objednala firma, Kájov
Před 5 dny objednal Zdeněk, Praha 10 - Strašnice

Zkuste nové Alza Premium Moje Alza Přihlásit Jak nakoupit
WEB2