Sony week

Vína

Víno má v dějinách lidstva jedinečné postavení. Může se pyšnit tisíciletou historií, pestrou škálou chutí i vůní a rozličnými způsoby zpracování. Jaké druhy vína existují a jak mezi nimi vybírat? Provedeme vás světem vín s lehkostí a šarmem – a chybět nebude například ani Svatomartinské víno nebo nealkoholické víno.

Pokračovat

Jak vybrat víno? Dělení vína pro úplné začátečníky napoví

Ke klasifikaci vína můžeme přistupovat hned několika způsoby. Systémy jeho třídění se v různých zemích liší a mohou být navíc provázány. My jsme pro vás vybrali dělení, které vám pomůže k rychlé orientaci a nabídne zároveň různé pohledy na víno jako lahodný nápoj, součást slavnostní tabule nebo třeba vhodný dárek.

 1. Podle barvy rozlišujeme víno nejčastěji, a to v první řadě na červené a bílé, ke kterým se přidává ještě růžové. Barva upoutá na první pohled a mezi milovníky vína najdete často zastánce právě jen jedné z nich. Mezi zvláštní druhy vína pak patří například žluté nebo oranžové víno.
 2. Obsah zbytkového cukru rozhoduje o tom, zda bude víno označeno jako suché, polosuché, polosladké nebo sladké. Zatímco suché víno obsahuje nejvýše čtyři gramy cukru na litr, u sladkého je to 45 gramů na litr a výše. Při degustaci začínáme vždy suchými víny a končíme sladkými.
 3. Oblíbená odrůda je pro mnohé vodítkem, podle kterého se při výběru vína řídí. Nezapomeňte však, že výjimečná vína vznikají také scelováním neboli mísením odrůd. Víno pak nese označení cuvée a z každé odrůdy nabídne to nejlepší. Víno z jedné odrůdy se nazývá cépage.
 4. Vyzrálost hroznů určuje zařazení vín do jakostních kategorií podle cukernatosti měřené v hroznovém moštu, ze kterého se dané víno vyrábí. Nejvyšších hodnot dosahují takzvaná vína s přívlastkem, kam patří například i ledové či slámové víno nebo výběr z cibéb.
 5. Země původu je u vín neméně důležitá, protože chuť a vůni neovlivňuje jen odrůda nebo výroba vína, ale také terroir – což je pojem, který se používá k označení specifických klimatických i geologických podmínek dané oblasti. Jinak proto chutnají vína z Moravy a jinak vína z Francie.

Rozdělení vín v České republice a ve světě

Hlavní rozdělení vín a zejména všechny náležitosti k jejich správnému označování určuje v České republice zákon č. 321/2004 Sb., o vinohradnictví a vinařství. Pokud se tedy o víno zajímáte více, můžete do něj určitě pro zajímavost nahlédnout. Dva základní systémy třídění vína ve světě se pak nazývají germánský a románský.

 • Germánský systém je postaven na vyzrálosti hroznů, jejich cukernatosti, odrůdě a používá se například právě u nás, na Slovensku, v Rakousku či Německu.
 • Románský někdy také apelační systém přihlíží k původu hroznů a regulaci výnosu vinic. Využívá ho zejména Francie, Itálie, Španělsko či Portugalsko.

i

Obdobu románského systému využívají v ČR vína originální certifikace (VOC), která mohou pocházet pouze z vybraných viničních tratí, a to ze schválených oblastí daného regionu.

Červené víno je sázka na jistotu

Červená vína jsou díky vyššímu obsahu tříslovin zdraví prospěšná – pochopitelně v rozumném množství. Říká se, že pokud nevíte, jaké víno zvolit jako dárek, je vhodnější sáhnout po červeném. Plné červené víno potěší například gurmány a milovníky vína, kteří u vín vyhledávají bohaté a zakulacené chutě.

Jak se červené víno vyrábí?

Červené víno se vyrábí z modrých hroznů, které se lisují a následně prokvašují i se slupkami a jadérky. Právě tak získává nápoj svoji nezaměnitelnou barvu. Kvalitní červené víno zraje nejčastěji v dubových sudech, které podporují oxidaci, a u vína se pak plně rozvine jeho potenciál.

Bílé víno potěší smysly lehkostí

Bílá vína často preferují ženy, ale nemusí to být samozřejmě pravidlem. Pro nerozhodné proto vinaři nebo prodejci vína nabízejí dárková balení, která obsahují bílé i červené víno. S takovým dárkem pak uspějete nejlépe.

Jak se bílé víno vyrábí?

Bílé víno pochází z bílých odrůd révy vinné a je oceňováno pro květinové vůně a ovocné tóny. Na rozdíl od červeného vína se hrozny kvasí bez slupek či jadérek a nejčastěji zrají v nerezových nádržích, které brání přístupu kyslíku. Vína pak zůstávají krásně svěží.

i

Existují však i bílá vína, která se vyrábějí z červených hroznů, anebo se modré hrozny zpracovávají postupem typickým pro bílé víno. Vznikají tak specifická vína, u kterých je rozhodující právě zvolený proces kvašení neboli fermentace, jeho délka a další zpracování.

Růžové víno neboli rosé se pije nejčastěji mladé

Růžová vína nevznikají mícháním bílého a červeného vinného moštu, jak by se mohl někdo mylně domnívat. Vyrábějí se z modrých odrůd, jejichž hrozny se nechají se slupkami prokvasit výrazně kratší dobu, než je tomu u červených vín. Rosé bývají někdy neprávem podceňována, protože i mezi nimi najdeme velmi kvalitní vína.

Nejlepší červené víno můžete vybírat třeba podle vyhlášených oblastí, bílé víno pak kupříkladu podle různých ocenění. Experimentujte, hledejte kvalitní česká bílá vína nebo to nejsladší víno na světě a bavte se. Dobré víno je zážitek.

Druhy vína podle cukernatosti aneb je libo suché, nebo sladké víno?

Červená, bílá a růžová vína patří mezi vína tichá. Jsou to vína neperlivá, bez přídavku dalšího alkoholu a aromat. Jak mezi těmito druhy vína poznat sladké víno a kdy se vínu říká suché? Rozhoduje obsah zbytkového cukru, který najdete spolu s dalšími údaji na etiketě dané lahve.

Suché víno nejvýše 4 g/l (případně 9 g/l*)
Polosuché víno do 12 g/l (případně do 18 g/l**)
Polosladké víno do 45 g/l
Sladké víno 45 g/l a výše

* pokud je celková kyselost vyjádřená v gramech kyseliny vinné na litr nejméně o 2 g/l nižší
** pokud je celková kyselost vyjádřená v gramech kyseliny vinné na litr nejméně o 10 g/l nižší

i

Mezi kvalitními sladkými víny u nás naleznete ve většině případů bílá vína. Červené odrůdy zde nemají totiž tak dobré podmínky k dokonalému dozrání a tím i dosažení vysoké cukernatosti hroznů, která je pro zbytkový cukr důležitá. Otázka po sladkém červeném proto může být považována i za úsměvnou.

Šumivé víno nezklame žádného milovníka bublinek

Další kategorií vín jsou šumivá vína, sekty a perlivé víno. Společné jim jsou méně či více intenzivní bublinky a tato vína by neměla chybět na žádné oslavě nebo při slavnostních okamžicích. Šumivé víno si ale můžete vychutnat i ve všedních dnech, kterým dodá výjimečný nádech.

 • Šumivá vína vznikají primárním nebo sekundárním kvašením vína anebo moštu, obsahují oxid uhličitý a můžeme je dělit podle kvality, která závisí mimo jiné na délce zrání, či opět podle obsahu cukru.
Brut nature do 3 g/l
Extra brut 0–6 g/l
Brut do 12 g/l
Extra dry 12–17 g/l
Sec 17–32 g/l
Demi-sec 32–50 g/l
Doux více než 50 g/l

Šampaňské víno nabízí tu nejvyšší kvalitu

Šampaňské víno má mezi šumivými víny významné postavení. Jako šampaňské může být označeno pouze víno, které pochází ze slavné francouzské oblasti Champagne. Vyrábí se mísením tří odrůd, a to Chardonnay, Pinot Meunier a Pinot Noir. Každý výrobce si své tradiční postupy a receptury bedlivě střeží.

Na trhu dnes najdete kvalitní šumivé víno české výroby nebo můžete vybírat podle vyhlášených šampaňských domů, které mají dlouholetou historii a patří mezi největší producenty šampaňského.

Kabinetní víno a další přívlastková vína jsou sázka na jistotu

Vína s přívlastkem budete určitě znát. Patří mezi ně například i již zmíněné slámové či ledové víno. Jejich klasifikace stojí na výše uvedeném germánském systému a řídí se vyzrálostí hroznů. Přívlastková vína podléhají přísné kontrole, musí pocházet z jedné oblasti, ve které jsou regulovány výnosy vinic.

Rozdělení vín podle cukernatosti hroznů

Podle cukernatosti moštu vyjádřené značkou °NM (jeden stupeň = 10 g cukru v 1 litru moštu) se vína v návaznosti na kvalitativní klasifikaci rozdělují takto:

 • Víno (dříve také stolní víno): 10 °NM.
 • Zemské víno: 14 °NM.
 • Jakostní víno – odrůdové víno: 15 °NM, známkové víno: 15 °NM.
 • Jakostní víno s přívlastkem:
  • Kabinetní víno: 9 °NM,
  • pozdní sběr: 21 °NM,
  • výběr z hroznů: 24 °NM,
  • výběr z bobulí: 27 °NM,
  • ledové víno: 27 °NM,
  • slámové víno: 27 °NM,
  • výběr z cibéb: 32 °NM.
 • Víno originální certifikace: 15 °NM.

i

Přívlastková vína zatřiďuje Státní zemědělská a potravinářská inspekce, která dbá také na náležitosti spojené s původem hroznů, procesem jejich zpracování a výslednou kvalitu vína.

Snoubení vína s pokrmy

Kombinování vína s jídlem má svá zásadní pravidla, nabízí ale i prostor pro hledání nových chutí, experimentování a fantazii. Párování vína s pokrmy funguje v podstatě na dvojím principu: buď chuť jídla vínem doplňujeme a zintenzivňujeme, nebo naopak vyvažujeme a zjemňujeme.

Při výběru vína k jídlu vám zpočátku napoví i barva samotného pokrmu – k rybám a drůbeži vybírejte bílé víno, k hovězímu nebo uzeninám pak červené.

Svatomartinské víno pohledem tradic a zvyků

S vínem se pojí nejen dlouholetá historie, ale i mnoho zvyků a tradic. Mezi ně patří například Svatomartinská vína, což jsou vlastně první vína pocházející z nového ročníku. Tradičně se otevírají a ochutnávají 11. listopadu na svátek sv. Martina, dříve by k tomu až na výjimky nemělo docházet.

S husou si rozumí nejen Svatomartinské víno

K syté svatomartinské huse si můžete dopřát mladé a svěží bílé Svatomartinské víno, jak vám nabídnou třeba ve svátečním menu v restauraci. Bránit se ale nemusíte ani hutnějšímu červenému vínu nebo ochutnat vybrané rosé. Šprýmaři pak říkají, že nejlepší víno k huse je pivo.

Víte, jak dlouho vydrží Svatomartinské víno v kondici?

Jedná se o víno mladé a svěží, které by si tuto charakteristiku mělo uchovávat i při konzumaci. Jeho spotřeba by tedy měla proběhnout do konce Velikonoc následujícího roku. Svatomartinské víno proto není vhodné ani ke krátkodobé archivaci, která jiným vínům může prospět.

Objevte dezertní víno a další vína pro speciální příležitost

Dezertní vína (či podle litery zákona likérová a aromatizovaná) patří do zvláštní kategorie vín, která se vyznačují vysokým podílem cukru a alkoholu. Často jsou to vína fortifikovaná, tedy s přidaným alkoholem. Mohou být podávána jako aperitiv i digestiv, hodí se tedy ke sladkým dezertům i jako přípitek. Vaše smysly potěší například portské víno, tokajské nebo z Madeiry. Patří sem ale také vermuty nebo sherry.

i

Portské víno je ochranná známka a název, kterým se může pyšnit pouze víno z údolí řeky Douro v severním Portugalsku. Tato oblast je historicky třetím chráněným vinařským regionem, a to spolu s maďarskou apelací Tokaj a italským Chianti.

Víno a destiláty vám nic neříkají? Nealkoholické víno je stále více trendy

Nealkoholické víno ocení například těhotné či kojící ženy, lidé, kteří musejí často nečekaně usedat za volant, nebo třeba ti, kteří alkoholu obecně neholdují. Mohou si tak klidně připít na zdraví nebo se potěšit nápojem, který se od běžného vína na první pohled vůbec neliší.

Nealkoholické víno si zachovává vše kromě alkoholu

Výroba nealkoholického vína si žádá poměrně specifický proces, a proto se mu věnují jen vybrané značky nebo vinaři. V první řadě je třeba si uvědomit, že nealkoholické víno vzniká z klasického vína, které se dodatečně zbavuje alkoholu. Jak to probíhá?

 1. Víno je potřeba zahřát ve speciální vakuové komoře, a to na teplotu přibližně 37 stupňů.
 2. Vakuum způsobí, že proces odpařování začne již při této poměrně nízké teplotě a jako první se začne odpařovat aroma a alkohol.
 3. Zatímco aroma se zachycuje a do vína vrací, alkohol nikoli, a nealkoholické víno je na světě.

První nealkoholické víno vzniklo v německém vinařství Carl Jung, které jej produkuje i v současnosti. Dnes si můžete dopřát ale třeba i nealko vína z tradičních moravských regionů.

Jak skladovat či archivovat vína? Řešení nabízí vinotéky

Uchování a archivace vína má své zásady a ne každé víno je k archivaci vhodné. Po výběru té správné lahve byste měli dbát na uložení vína v  optimálních teplotních podmínkách a vlhkosti prostředí. Nepřeje mu ani příliš světla a pachy z okolí, které mohou přes korek proniknout do vína.

Vinotéky – vhodný prostor pro všechny lahve vína

Vinotéky nabízejí řešení v případě, kdy nemáte pro uložení většího množství vína vhodné prostory. Můžete je vybírat podle několika parametrů, mezi které patří kapacita, umístění v prostoru nebo třeba počet teplotních zón.

Vína vhodná k archivaci není radno podceňovat

Vína vhodná k archivaci je nejlepší si nechat doporučit od odborníků, abyste po jejich otevření předešli zklamání. Obecně lze ale říct, že se k archivaci hodí více vína červená a ta, která jsou za tímto účelem již vyráběna. Napoví vám také vyšší obsah alkoholu, cukru či kyselin, který by vína s potenciálem k archivaci měla rozhodně mít.

i

Víno určené k archivaci můžete poznat mimo jiné také podle objemu lahve. Pro dokonalé uzrání a rozvinutí charakteru potřebuje víno větší plochu, proto jsou vína vhodná k archivaci často stáčena do lahví s vyšším objemem.

Servírování a degustace vína by měly být zážitkem

Historie vína spojená s jeho servírováním je velmi zajímavá a profesionální sommelieři vám mohou otevřít zcela nové obzory. Sommelierství je nejen prestižní obor, ale může být také zajímavým koníčkem. Potřebné znalosti a dovednosti při podávání vína si můžete osvojit i vy a hodit se vám k tomu budou různé pomůcky.

Bez sommelierských potřeb se při servírování vína neobejdete

Sommelierské potřeby v naší nabídce uspokojí každého, kdo chce víno servírovat s grácií. Vyberte si třeba kvalitní otvírák na víno, ty správné sklenice na víno podle jeho druhu a další příslušenství, které potěší i jako dárek.

Teplota vína je pro příjemnou konzumaci rozhodující

Ani to sebekvalitnější víno si nevychutnáte, pokud nebude servírováno při optimální teplotě. Doporučená teplota vína je často uváděna na etiketě, a proto není potřeba si vše zapamatovat. Mějte však na paměti, že mezi podáváním a samotnou konzumací se může víno ohřát až o dva stupně.

Druh vína Teplota při podávání Teplota při konzumaci
Šumivá a perlivá vína 6 °C 8 °C
Polosladká a sladká vína 7–9 °C 9–11 °C
Bílá suchá vína, růžová a mladá vína 8–10 °C 10–12 °C
Mladá červená vína, lehčí 10–12 °C 12–14 °C
Sytější červená vína 12–14 °C 15–17 °C
Těžká červená vína 13–15 °C 17–19 °C
Stará červená vína 14–16 °C 16–20 °C

i

A nakonec trocha historie vína

Historie vína a jeho výroby se datuje až do období mezi 6 000–5 000 lety př. n. l. Je spjata s Arménií a následně jak se starověkým Řeckem, tak středověkou Evropu. Víno znali Keltové i Slované a u nás vděčíme za rozmach vinařství ve 14. století zejména Karlu IV.

Skrýt popis
Pomohla vám tato informace?
Tento formulář slouží pouze k hodnocení informací v popisu výše.
Pokud máte dotaz k produktům, službám, dopravě či jiný požadavek, využijte zákaznické podpory.
Co bychom v něm měli zlepšit? Chybí vám zde něco? Je něco uvedeno špatně? Podělte se.

Nejprodávanější

1.
Víno - Sauvignon Blanc, suché, bílé, bílé víno, Babich Wines, ročník 2020 oblast Marlborough, Nový Zéland, Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. - 532 Kč/1 l
399,-

2.
Víno - Sauvignon Blanc, suché, bílé, Sileni Estates, ročník 2019 oblast Marlborough, Nový Zéland, Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. - 438,67 Kč/1 l
329,-

3.
Víno - Rulandské šedé, suché, bílé víno, SONBERK, ročník 2020 oblast Morava, Česká republika, Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. - 342,67 Kč/1 l
257,-

Další nejprodávanější
1 481 položek
Taittinger TAMBURINI EMANUELA Tanzberg Tasca d'Almerita TAYLORS Tenuta Argentiera Tenuta Fontecaime Tenuta Il Palazzo Tenuta Querceta Tenuta Talamonti Terra Serena Terre Nardin Thaya Tinazzi Tola Tombacco Toso Trakia wine Trávníček & Kořínek Umani Ronchi Vajčner Ventura Soler Verus Veuve Clicquot Veyret Latour VIA VINERA VICOM VICOM spol. s r.o. Vignobles Lesgourgues Vilavin Villa Degli Olmi Vina Chocalán Viňa Morande Vina Real Vina Requingua Vinaria Hincesti Vinařství Čapka Vinařství Filip Mlýnek Vinařství Fučík Vinařství Gotberg Vinařství Kolonáda Vinařství Kraus Vinařství Kubík Vinařství Lahofer Vinařství Mokruša Vinařství Moravíno Vinařství Morkuša Vinařství Pod Chlumem Vinařství Přítluky Vinařství Šalša Vinařství Škrobák Vinařství Špalek Vinařství Tanzberg Vinařství Václav Vinařství Vican Vinařství Volařík Vinařství ZD Němčičky Vinařství Žernoseky Viňedos Emiliana Vinedos Real Rubio VINICE HNANICE Vinicola Del Priorat Vinicola Serena Vinné sklepy Kutná Hora VINNÉ SKLEPY LECHOVICE Víno Cibulka Vino Hort Vinselekt Michlovský Vintense Vittorio Innocenti Vladimír Raška Vnařství Vican Volařík W. & J. GRAHAMS Weinberghof Fritsch Weingut Feiler-Artinger Weingut Hauck Weingut Jurtschitsch Weingut Martin & Georg Fusser Weingut Prechtl Weingut R&A Pfaffl Weingut Thanisch Willy Gisselbrecht Wilomenna Wine Maker´s Pride Wines and Brands Wolfberger ZD SEDLEC Zenzen Zlomek & Vávra Znovín Znovín Znojmo Zorzal
Lidovka
SILENI ESTATES Sauvignon Blanc Cellar Selection 0,75l
Víno - Sauvignon Blanc, suché, bílé, Sileni Estates, ročník 2019 oblast Marlborough, Nový Zéland, Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. - 438,67 Kč/1 l

329,- bez DPH 272,-
Můžete mít zítra od 17:30
Skladem > 10 ks u partnera
Objednací kód: VINO755
Zlatá střední cesta
Dárková sada Červené cuvée z Loun
Víno - Cuvée, červené, Česká republika, - 973,33 Kč/1 l

730,- bez DPH 603,-
Můžete mít zítra od 17:30
Skladem > 5 ks u partnera
Objednací kód: VINO1331
Pro náročné
Moët & Chandon Nectar Imperial 0,7l 12%
Šampaňské - Chardonnay, demi sec, šampaňské, Moët & Chandon, oblast Champagne-Ardenne, Francie, Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. - 1 784,29 Kč/1 l

1 249,- bez DPH 1 032,-
Můžete mít zítra od 18:00
Skladem 5 ks u partnera
Objednací kód: ALKOsam36
TERRA SERENA Prosecco DOC Biologico Brut 0,75l 11%
Šumivé víno - Glera, brut, šumivé víno , Terra Serena, ročník Non-vintage oblast Veneto, Itálie, Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. - 264 Kč/1 l

-20% 249,-
198,- bez DPH 164,-
Můžete mít zítra od 17:30
Nyní v akci
Objednací kód: VINO180
TERRA SERENA Prosecco DOC Rosé Brut Millesimato 0,75l 11%
Šumivé víno - Cuvée, brut, růžové, Prosecco, Terra Serena, ročník 2019 Itálie, Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. - 258,67 Kč/1 l

-20% 242,-
194,- bez DPH 160,-
Můžete mít zítra od 17:30
Nyní v akci
Objednací kód: VINO1454
DE SAINT-GALL Le Tradition1. Cru Champagne De Saint-Gall 0,75l
Šumivé víno - Chardonnay, bílé, šumivé víno , De Saint-Gall, oblast Champagne, Francie, Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. - 976 Kč/1 l

732,- bez DPH 605,-
Můžete mít zítra od 17:30
Nyní v akci
Objednací kód: VINO1842
GABRIEL MEFFRE Alais Rosé 2020 AOP Cotes de Provence 0,75l
Víno - Cuvée, suché, růžové, Gabriel Meffre, ročník 2020 oblast Provence, Francie, Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. - 304 Kč/1 l

-21% 289,-
228,- bez DPH 188,-
Můžete mít zítra od 17:30
Nyní v akci
Objednací kód: VINO1585
TERRA SERENA Prosecco Treviso Spumante Extra Dry 0,75l 11%
Šumivé víno - Glera, extra dry, šumivé víno , Prosecco, Terra Serena, oblast Veneto, Itálie, Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. - 237,33 Kč/1 l

-16% 211,-
178,- bez DPH 147,-
Můžete mít zítra od 17:30
Nyní v akci
Objednací kód: VINO1455
TERRA SERENA Prosecco Treviso Spumante Brut 0,75l 11%
Šumivé víno - Glera, brut, šumivé víno , Terra Serena, ročník Non-vintage oblast Veneto, Itálie, Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. - 237,33 Kč/1 l

-15% 209,-
178,- bez DPH 147,-
Můžete mít zítra od 17:30
Nyní v akci
Objednací kód: VINO177
BODEGAS AŇADAS Care Solidarity Rosé 2019 0,75l
Víno - Cuvée, suché, růžové, Bodegas Aňadas, ročník 2019 oblast D,O,Cariněna, Španělsko, Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. - 166,67 Kč/1 l

125,- bez DPH 103,-
Můžete mít zítra od 17:30
Nyní v akci
Objednací kód: VINO546
TERRA SERENA Prosecco Serena 1881 Valdobbiadene DOCG + 2 skleničky l
Šumivé víno - Glera, extra dry, šumivé víno , Prosecco, Terra Serena, oblast Veneto, Itálie, Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. - 592 Kč/1 l

-19% 547,-
444,- bez DPH 367,-
Můžete mít zítra od 17:30
Nyní v akci
Objednací kód: VINO1884
TERRA SERENA Prosecco Terra Serena Valdobbiadene 0,75l
Šumivé víno - Glera, extra dry, šumivé víno , Terra Serena, oblast Veneto, Itálie, Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. - 277,33 Kč/1 l

-20% 259,-
208,- bez DPH 172,-
Můžete mít zítra od 17:30
Nyní v akci
Objednací kód: VINO1829
BOHEMIA SEKT Prestige Brut + 2x sklo jakostní šumivé víno bílé 0,75l 12,5% + 2x sklo GB
Šumivé víno - Cuvée, šumivé víno , oblast Morava, Česká republika, Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. - 492 Kč/1 l

369,- bez DPH 305,-
Můžete mít zítra od 18:00
Skladem 2 ks u partnera
Objednací kód: VINO1171
VINSELEKT MICHLOVSKÝ Revine nealko red 0,75l 0% - Šumivé víno
Varianty
VINSELEKT MICHLOVSKÝ Revine nealko red 0,75l 0%
Šumivé víno - Cuvée, polosladké, červené, šumivé víno , nealkoholické víno, Vinselekt Michlovský, ročník Non-vintage oblast Morava, Česká republika, - 252 Kč/1 l

189,- bez DPH 164,-
Můžete mít zítra od 17:30
Skladem > 5 ks u partnera
Objednací kód: VINO1005
BOHEMIA SEKT Chateau Radyně Extra Brut 0,75l jakostní šumivé víno 0,75l 13%
Šumivé víno - Ryzlink vlašský, suché, šumivé víno , Bohemia Sekt, oblast Pálava, Česká republika, Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. - 265,33 Kč/1 l

-9% 219,-
199,- bez DPH 164,-
Můžete mít zítra od 18:00
Skladem 4 ks u partnera
Objednací kód: ALKOsv1
Martini Fiero 1l 14,9%
Aperitiv , země původu Itálie. Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk.

259,- bez DPH 214,-
Můžete mít zítra od 17:30
Skladem > 5 ks u partnera
Objednací kód: VINO1723
RUDI RÜTTGER Dornfelder 2018 0,75l
Víno - Dornfelder, polosladké, červené, Rudi Ruttger, ročník 2018 oblast Pfalz, Německo, Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. - 252 Kč/1 l

189,- bez DPH 156,-
Můžete mít zítra od 17:30
Skladem > 10 ks u partnera
Objednací kód: VINO338
Martini Asti Sweet 0,75l 7,5%
Šumivé víno - šumivé víno , oblast Pessione, Itálie, Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. - 318,67 Kč/1 l

239,- bez DPH 198,-
Můžete mít zítra od 18:00
Skladem 1 ks u partnera
Objednací kód: ALKOsv35
Bohemia Sekt Rosé 0,75l 0%
Šumivé víno - růžové, šumivé víno , nealkoholické víno, Česká republika, - 225,33 Kč/1 l

-11% 189,-
169,- bez DPH 147,-
Můžete mít zítra od 17:30
Skladem > 10 ks u partnera
Objednací kód: ALKOsv10p
Anno Domini Prosecco DOC 0,75l 11%
Šumivé víno - Glera, extra dry, bílé, šumivé víno , Prosecco, oblast Veneto, Itálie, Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. - 318,67 Kč/1 l

239,- bez DPH 198,-
Můžete mít zítra od 18:00
Skladem 5 ks u partnera
Objednací kód: ALKOsv51
BOHEMIA SEKT Prestige Chardonnay jakostní šumivé víno bílé 0,75l 13% GB
Šumivé víno - Chardonnay, brut, šumivé víno , oblast Morava, Česká republika, Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. - 372 Kč/1 l

279,- bez DPH 231,-
Můžete mít zítra od 18:00
Skladem 5 ks u partnera
Objednací kód: VINO1172
BABICH WINES Babich Sauvignon Blanc 2020 0,75l
Víno - Sauvignon Blanc, suché, bílé, bílé víno, Babich Wines, ročník 2020 oblast Marlborough, Nový Zéland, Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. - 532 Kč/1 l

399,- bez DPH 330,-
Můžete mít zítra od 17:30
Skladem > 10 ks u partnera
Objednací kód: VINO2096
VINTENSE Sauvignon 0,75l 0%
Víno - Sauvignon Blanc, bílé, nealkoholické víno, Vintense, Belgie, - 225,33 Kč/1 l

169,- bez DPH 147,-
Můžete mít zítra od 18:00
Skladem > 10 ks u partnera
Objednací kód: ALKOvina14
CANTOLIO Mandonion Primitivo di Manduria DOP 0,75l
Víno - Primitivo, suché, červené, červené víno, Contolio, ročník 2019 oblast Puglia, Itálie, Zboží určené pro osoby starší 18 let. Při převzetí bude ověřen váš věk. - 336 Kč/1 l

252,- bez DPH 208,-
Můžete mít zítra od 17:30
Skladem > 10 ks u partnera
Objednací kód: VINO1888

Vína

nápojJak vybrat rum (NÁVOD) Rum patří mezi nejoblíbenější alkoholické nápoje. Jak se v nich ale vyznat, když rum vybíráte, například...
Pivo patří celosvětově k nejoblíbenějším nápojům. A u nás obzvláště. Pokud se v pivu nevyznáte, ale rádi...
Víno nás provází při slavnostních chvílích i odpočinku. Ale jak se ve vínu vyznat a jak ho vybrat, když...
alkoholDarujte na letošní Vánoce láhev luxusního alkoholu – poradíme, jak vybrat Jaký dárek je ten pravý pro vaše nejdražší? Takový, který skvěle odráží jejich osobnost a zaručeně je...
Pro všechny milovníky lahodné kávy přinášíme několik tipů na originální kávové drinky, kterými si...
Více článků

Vína

V kategorii Vína máme právě teď na Alza.cz celkem 1480 produktů.

Zadejte název zboží

Poznámka (odkaz, PartNumber apod.):

Výhodné pořízení elektroniky bez provozních starostí.

Tisíce produktů ihned k odběru na našich pobočkách.

Rozbalené, zánovní a použité zboží

Zboží za lepší ceny a nadstandardní služby pro firmy

Kontaktujte nás na WhatsAppu

Kontaktujte nás na Messengeru


P-DC1-WEB02
Zavoláme Vám a odborně poradíme
+420 225 340 111
Dotaz na objednávku
Dotaz na zboží
Prosím zadejte svůj telefon:
Zavolejte mi
Na vašem soukromí nám záleží My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.
Více informací Méně informací