40" STRONG SRT40FD5553
4.2 5 ratings
Television - SMART ANDROID LED, 102cm, Full HD , 50 / 60Hz (50Hz), Direct, HDR10 and Dolby Vision, DVB-T2/S2/C, H.265/HEVC, 3× HDMI, 2× USB, CI+, WiFi, Bluetooth, DLNA, Chromecast, voice control, Google Assistant, Android TV, VESA 200×200, 16 W speaker(s), F
Buy with code ALZADNY10
Price Guarantee
Installment calculator 4,9%  interest from 128,- monthly
Shop faster with pickup at AlzaBox or in-store.
40" STRONG SRT40FD5553 5,544,- In stock 2 pcs
Buy
40" STRONG SRT40FD5553
Diagonal
40 " (101.6 cm)
Display resolution
1920 × 1080 px
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
LED
Power outlet type
Country
Austria, Croatia, Czechia, France, Germany, Hungary, Poland, Romania, Russia, Slovakia, Slovenia
Screen size and resolution
Diagonal
40 " (101.6 cm)
Display resolution
1920 × 1080 px
Screen
Panel refresh rate
50 / 60 Hz
Technology
LED
Backlight
Direct
Maximum brightness
220 nt
Operating system
Operating system
Android TV
Application
Global applications
Amazon Prime Video, Apple TV, Canal+, Facebook, HBO Max, Kodi, NETFLIX, YouTube
Czech apps
Oneplay, Skylink Live TV, SledováníTV, Telly, Vodafone TV
Slovak apps
Skylink Live TV, SledováníTV, Voyo
Audio-video connectors
HDMI 1.4 and older
Total number of HDMI ports
3 ×
Audio connectors
Analog audio input, Digital optical output, Headphone output (AUX)
TV width
90 cm
TV height
59.6 cm
TV depth
17.9 cm
TV weight
5.8 kg
Height without stand
51.4 cm
Depth without stand
8.5 cm
VESA mounting
200×200
Colour
Colour
Black
Audio
Speaker performance
16 W
Package contents
Control in package
smart
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode
F
Energy consumption in SDR mode
39 kWh/1000h
Energy consumption in HDR mode
39 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode
F
Questions and answers: 40" STRONG SRT40FD5553
Accessories for 40" STRONG SRT40FD5553
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 40" STRONG SRT40FD5553
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 40" STRONG SRT40FD5553
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 40" STRONG SRT40FD5553
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 40" STRONG SRT40FD5553