AlzaPlus+ Deals

AlzaPlus+ Deals

Amazing discounts within your reach. All you need is an active AlzaPlus+ membership 🤩

  • The offer is valid from 22nd of September 2026 to the 4th of October 2026.
  • Full terms and conditions of the campaign can be found here.
Continue
Hide description
Was this information useful?
This form is used only for evaluating the information in the description above.
If you have any question about our products, services, transport or any other request, please contact our customer support.
What should be improved? Is anything missing here? Is anything wrong? Share it with us.
23,385 Results
3.8 4×
Watch Price/Availability
CANDY F ACDI Z600 L IDEA
Built-in Oven energy class A+, volume 70 l, grille, circular heating element, defrosting, bottom heating, pizza setting, ventilator and static baking, telescopic sheet extension, oven cleaning hydrolytic, timer, child protection, display and interior lighting, power cord without plug, H×W×D 59,5 × 59,5 × 56,8 cm, black
  4,999,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: CANTRO52
5.0 2×
Watch Price/Availability
Philips Hue White and Color Ambiance Econic 17439/30/P7
Wall Lamp - LED, power input 15 W, luminous flux 1200 lm, connects via Bluetooth, compatible with Philips Hue, height 30,1 cm, width 24,4 cm, material: aluminium and metal, IP44
  6,075,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: PHL19015
4.4 155×
Watch Price/Availability
SofLens 59 (6 lenses) diopter: -4.75, curving: 8.60
Contact Lenses SofLens - monthly, spherical, prescription, -4,75 diopter, UV filter, 8,6 curvature, 22 DK/t oxygen permeability, 59% water content, 14,2 mm diameter, material hydrogel, 6 pcs included, this product is restricted to persons aged 15 and older - 47 Kč/1 pc(s)
  279,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: CLE8614
4.4 23×
Watch Price/Availability
GLASSA reading glasses G 127, +1.50 dio, black
Glasses - men's / boys', UV protection of Without UV protection, lens colour: clear, frame colour: black and blue
  213,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: Bryle2065
LG GBBW726AEV - Refrigerator
Energy efficiency class
CashBack
Free delivery
to Alza branch
4.6 12×
Watch Price/Availability
LG GBBW726AEV + 10 let záruka na kompresor
Refrigerator - with freezer, energy efficiency class A, refrigerator capacity 326 l, freezer capacity 140 l, hinges on the right, 3 fridge shelves, 3 freezer trays, 1 cooling circuits, special features holiday mode, zero door start and smart features, size 203 × 69,7 × 70,4 cm (H × W × D)
  31,990,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: LGCHL182
Logitech PRO Racing Wheel for PC/Xbox - Steering Wheel Free delivery
Alzaboxes and stores
5.0 5×
Watch Price/Availability
Logitech PRO Racing Wheel for PC/Xbox
Steering Wheel -, feedback, 11 buttons, programmable buttons, compatible with PC, Xbox Series X|S and Xbox One, USB-A
  23,999,-
Buy
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: MH299h3a
4.1 15×
Watch Price/Availability
WMF Profi Resist Frying Pan 28cm 1756286411
Pan - round, compatible with electric, gas, glass-ceramic and induction cooktops, oven safe and non-stick surface, stainless steel exterior surface, stainless steel, reinforced bottom, maximum oven temperature 260 °C, height 4.8 cm, top rim diameter 28 cm, black and stainless steel colour
  2,799,-
Buy
In stock 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: WMFPA850
4.9 11×
Watch Price/Availability
Novinářem v Číně 2: Nezešílet!
Kniha
Amazing Deal 379,- Save 39,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: FKP0431152
3.0 1×
Watch Price/Availability
CURISCOPE Adult Augmented Reality T-Shirt XXL
T-Shirt -
  799,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: HRAls6624
4.8 1,051×
Watch Price/Availability
Siguro Rice Master Digital Gen. 2 R350B with steamer, ILAG ®
Rice Cooker - Total capacity: 1.6L, holds up to 450g of uncooked rice (6 servings of cooked rice), display, removable pot with ILAG® Essential non-stick coating, 6 programs (rice, Clay Pot, porridge, soup, steam cooking, and keep-warm function for up to 12 hours), automatic shut-off, includes a rice spoon, measuring cup (180ml), steamer basket, foldable handle, lid with integrated steam vent, dimensions 21 × 22 × 21cm, weight 2.05kg, detachable power cord (1.2m), 3-year warranty
  1,399,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SGR_RC_R350B
5.0 17×
Watch Price/Availability
URIAGE Eau Thermale Water Eye Contour Cream 15 ml
Eye Cream - reduces dark circles and swelling, moisturizing - 2,393 Kč/100 ml
  359,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: KSPL3948
Watch Price/Availability
Lenovo Chrome 15ITN10 Luna Grey (adapter not included)
Chromebook - Intel Core 3 N355, touchscreen 15.3" IPS anti-glare 1920 × 1200 120 Hz, RAM 8GB LPDDR5x, Graphics, UFS 256GB, webcam, USB 3.2 Gen 1, USB-C, fingerprint reader, Google Chrome OS
New arrival 15,989,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: NT389fc10
Watch Price/Availability
CAPPA TIMO bespoke car seat covers for the Škoda Fabia IV (09/2021–)
Car Seat Covers - material: textile, split rear seat cover, set for 5 seats, includes headrest, homologated for airbags
New arrival 2,499,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: AUPR134421
4.8 32×
Watch Price/Availability
Alza Colour A4 80g MIX 100 Sheets (5×20) Pastel
Office Paper - 100 sheets, A4 size, designed for laser and inkjet printers, weight 80 g/m2
Great price from  170,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ALZ8040
Watch Price/Availability
Huanger interactive walker and table 2in1 Red
Baby Walker for boys and girls, suitable for children from 1 year
  1,299,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: HRAbz28684
4.9 382×
Watch Price/Availability
FINISH Dishwasher Cleaner 250 ml DUO
Dishwasher Cleaner - double pack (2x 250 ml), removes grease and limescale, extends the life of the dishwasher - 258 Kč/1 l
  129,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: MYC017
4.9 53×
Watch Price/Availability
Bery Jones Dark Chocolate Covered Cranberries 500g
Dried Fruit - pleasant combination of juicy cranberries and high-quality dark chocolate (66%) with a cocoa solids content of at least 38%, ideal as a snack, in yogurt, porridge, or for decorating desserts, practical resealable packaging - 498 Kč/1 kg
Great price 249,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: BJ_CF_500B02
4.9 35×
Watch Price/Availability
3M General Purpose Duct Tape 2903
Duct Tape - repair, tape width of 48mm, roll of 50m - 5.58 Kč/1 m
  279,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ARDN19007
5.0 2×
Watch Price/Availability
AT-180AF
Paper Shredder - security level: P-5, micro cut, shredding capacity up to 192 sheets, including paperclips, plastic cards, bin capacity: 32 l, reverse gear, shutdown on overheating/overload, removable basket, automatic start/stop and feeder (automatic)
  12,000,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: AET100a21
3.0 2×
Watch Price/Availability
Eminent Selection Puppy Beef & Lamb 12 kg
Kibble for Puppies for small medium-sized breeds with low with normal activity, animal protein 32%, fat (poultry) 17%, with Joint Nutrition, grain-free, linseed and turmeric - 100 Kč/1 kg
  1,199,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: KRMP2629
4.7 48×
Watch Price/Availability
Siguro Frost Master J640W
Upright Freezer - energy efficiency class: D, freezer capacity: 274 l, climate class: SN, N, ST and T, white colour, special features: display, child safety lock, door alarm and led light, size: 185 × 60 × 66 cm (H × W × D)
Great price 13,990,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: SGR_UF_J640W
5.0 1×
Watch Price/Availability
Rabalux SYLIRA 74072
Table Lamp -, lamp cap E14 for bulb E14 (not included), max. power input 230 W, power plug, lead length 1,3 m, height 36 cm, width 17,5 cm, material: ceramics and textile, IP20
  499,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: Rbx25183
5.0 3×
Watch Price/Availability
XTRIKE ME GM-320 gaming wired mouse
Gaming Mouse - wired, optical, 12800DPI, 6 buttons, RGB backlighting, cord length: 1.6m, USB, black
  289,-
Buy
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: Xtr2417
4.8 24×
Watch Price/Availability
GLASSA reading glasses G 122, +1,00 dio, black
Glasses - unisex, UV protection of Without UV protection, lens colour: clear, frame colour: black
  213,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: Bryle2030