AlzaPlus+ Deals

AlzaPlus+ Deals

Amazing discounts within your reach. All you need is an active AlzaPlus+ membership 🤩

  • The offer is valid from 22nd of September 2026 to the 4th of October 2026.
  • Full terms and conditions of the campaign can be found here.
Continue
Hide description
Was this information useful?
This form is used only for evaluating the information in the description above.
If you have any question about our products, services, transport or any other request, please contact our customer support.
What should be improved? Is anything missing here? Is anything wrong? Share it with us.
23,431 Results
4.8 87×
Watch Price/Availability
Bery Jones Dried apricots, unsulphurised (without preservatives) 0,5kg
Dried Fruit - apricot, 500 g - 498 Kč/1 kg
Great price 249,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPTbery178
4.0 19×
Watch Price/Availability
Aga Folding portable bathtub 120 × 60 × 50 cm dark blue
Bath freestanding, oval, folding and portable, orientation: left and right, dimensions: 60 × 120 × 50 cm (H × W × D), blue colour
  599,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: AGAvana001
4.7 12×
Watch Price/Availability
REBELL SDC 410
Calculator - tabletop, both solar and battery powered power, 10-character 1row display, percentage calculation
Amazing Deal 136,- Save 76,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: RBL002d
5.0 3×
Watch Price/Availability
Buckle-down Durable dog collar with plastic buckle, regular, size M, Minnie, polka dot
Dog Collar - design, classic and adjustable, neck circumference: from 28cm to 43cm, material: polyester, width of collar: 2.54cm
  399,-
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: CHPob0837
4.4 11×
Watch Price/Availability
GORENJE ECT321BCSC StayWarm
Cooktop - glass ceramics, number of hotplates 2, child safety lock and residual heat indicator, slanted, without frame, appearance: black glass, surface glass, connection 230 V, Rozměry 5,1 x 30 x 52 cm (V׊×H)
  2,989,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: GORVD004
1.6 5×
Watch Price/Availability
Yeelight MercuryE C300 Sensor Ceiling Light with Presence Detection
Ceiling Light - LED, luminous flux 1300 lm, neutral light, height 2,8 cm, width 30 cm, IP44
  499,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: YeeLa103a
4.7 10×
Watch Price/Availability
Nutricius Folic acid 800 µg tbl. 90
Vitamin B – contains water-soluble vitamin B, folic acid, helps germ tissue growth during pregnancy
  83,-
Buy
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: NUTKYSDS626
4.4 155×
Watch Price/Availability
SofLens 59 (6 lenses) diopter: -7.00, curving: 8.60
Contact Lenses SofLens - monthly, spherical, prescription, -7 diopters, UV filter, 8,6 curvature, 22 DK/t oxygen permeability, 59% water content, 14,2 mm diameter, material hydrogel, 6 pcs included, this product is restricted to persons aged 15 and older - 47 Kč/1 pc(s)
  279,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: CLE8621
4.0 1×
Watch Price/Availability
BEKO NoFrost B3RCNO255XB
Refrigerator - with freezer, energy efficiency class D, refrigerator capacity 180 l, freezer capacity 70 l, hinges on the right, 4 fridge shelves, 3 freezer trays, 2 cooling circuits, special features display, LED light and refrigerator door open indication, size 180 × 54 × 57,6 cm (H × W × D)
  9,490,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order Code: BECHL267
5.0 1×
Watch Price/Availability
Yenkee YMS 3500BK SAMURAI
Gaming Mouse - wireless, optical, 5000DPI, 6 buttons, braided cable, detachable cable and ptfe sliders, RGB backlighting, cord length: 1.6m, USB and 2,4GHz radio frequency connection, black
  799,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: YEE004s16
5.0 2×
Watch Price/Availability
Siguro Laundry Bags for Small Items, 3pcs, White
Laundry Bags - protects laundry from damage, 100% polyester, maximum washing temperature 60°C, zip with lock-in mechanism, reusable, can also be used to organise clothes when travelling, 3 bags per pack in sizes 30×40cm (S), 40×50cm (M) and 40×60cm (L)
New arrival 149,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SGR_LB_P01W
4.9 7×
Watch Price/Availability
I'm gluing the Ice Kingdom back together
Kids Stickers - Czech, paperback without dust jacket glossy
Great price 129,- Save 11,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: FKP0394777
Watch Price/Availability
VERIA 7077B + VERIA 230
Video Phone - 7" screen size, 110° viewing angle, video resolution: 800 × 480 px px
  7,450,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: Vr21st05
4.5 55×
Watch Price/Availability
Siguro EB-C150Y Cosy Nest
Heating Pad - 60W, 150 × 80cm, 9 temperature settings, cord length of 1,8m,
Great price 899,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SGR_EB_C150Y
5.0 2×
Watch Price/Availability
PURITO Txa 6 Niacinamide 10 Retinal Serum 30 ml
Face Serum - suitable for all skin types, contains active substances for rapid and concentrated facial skin care - 1,563 Kč/100 ml
  469,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: KORPUR0009
3.0 2×
Watch Price/Availability
Acer Aspire Go 16 Pure Silver (AG16-71P-54KA)
Laptop - Intel Core 5 120U, 16" IPS anti-glare 1920 × 1200 120 Hz, RAM 16GB DDR5, Graphics, SSD 512GB, numeric keypad, copilot, backlit keyboard, webcam, USB 3.2 Gen 1, USB-C, WiFi, Bluetooth, 3-cell battery, Windows 11 Home
-3 % off new 15,390,- New 15,990,-
Buy
Unsealed - in stock 2 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: NC039q0fe2
Watch Price/Availability
MALCO Cleaning and Polishing Compound, 473ml
Interior Cleaner - 533 Kč/1 l
  252,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: AUPR131803
5.0 15×
Watch Price/Availability
Alza Digital A3 120g 120 Sheets
Office Paper - 120 sheets, size A3, suitable for laser and inkjet printers, weight 120 g/m², whiteness 170 CIE, opacity 95%
Great price 219,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: ALZ8031
Watch Price/Availability
Bavytoy Camping set 40 pcs
Outdoor Game - suitable from 3 years, plastic material, package dimensions 32 × 26 × 10 cm, dimensions of the bag 41 × 34 cm, weight 0,95 kg, batteries not included
  699,-
Buy
In stock > 5 pcs at the supplier's
Order Code: HRAaaa2592
4.6 239×
Watch Price/Availability
ANGRY BEARDS Jack Saloon Antiperspirant 150 ml
Antiperspirant - for men, spray,, refreshing, long-lasting, 150 ml volume - 113 Kč/100 ml
  169,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: DEO863
4.5 93×
Watch Price/Availability
Adventure Menu - Deer ragout with potato wedges
MRE - Meal Ready To Eat, main course, energy value per 100 g: 622 kJ, weight 400g - 598 Kč/1 kg
  239,-
Buy
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: SPT2586
3.8 5×
Watch Price/Availability
KOVONA Heavy work table 87 × 120 × 60 cm, black
Shelving Unit - metal, Shelf, to the garage and the workshop, 2 shelves, shelf capacity 600 kg, brown colour of the shelves, total load capacity 1200 kg, screwless, black colour construction, Dimensions 87 × 120 × 60 cm (H×W×D)
  1,999,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: KOVreg009
4.8 12×
Watch Price/Availability
AlzaErgo Standing Mat 100 black
Foot Rest – foam, foot massage, non-slip surface, size: 1.9 × 55.8 × 45.7cm (H × W) × D)
Great price 979,-
Buy
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: AEY0690
5.0 2×
Watch Price/Availability
Buckle-down Collar for dog, size M, Wonder Woman
Dog Collar - design, classic and adjustable, neck circumference: from 28cm to 43cm, material: nylon, width of collar: 2.54cm
  119,-
Buy
In stock 1 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Order Code: CHPob0834